تبریز – نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به آزادی فلوجه به عنوان یک شهر مهم و استراتژیک گفت: آزادی فلوجه نقطه عطف جنگ با داعش است.

به گزارش پرس شیعه؛ نماز جمعه این هفته تبریز به امامت آیت الله مجتهد شبستری امام جمعه تبریز در مصلی اعظم امام خمینی (ره) این شهر و باحضور گسترده و باشکوه نمازگزاران تبریزی اقامه شد.

آیت الله محسن مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در خطبه های نماز جمعه تبریز با اشاره به هفتم تیر شهادت مظلومانه آیت الله دکتر بهشتی و یاران امام خمینی (ره) گفت: مردم در این روز فرق خادم ها و خائن ها و به خصوص منافقان کوردل را شناختند.

وی سپس با اشاره به فرارسیدن شب های احیا خواستار استفاده بیشتر از این فرصت های ارزشمند شد و گفت: مردم باید با شب زنده داری و دعا از این شب های عزیز قدر استفاده کنند.

امام جمعه تبریز همچنین با بیان اینکه شب های قدر شب های دعا و نیایش است، ادامه داد: باید در این شب های عزیز جلسات نیایش عمومی و همگانی برگزار شود و جوانان نیز حضور پررنگی در مساجد داشته باشند.

آیت‌ الله مجتهد شبستری به آزادسازی فلوجه اشاره کرد و افزود: نیروهای مردمی و ارتش عراق دست به کار بزرگی زدند و فلوجه به عنوان شهری نظامی و استراتژیک را آزاد کردند.

وی با تاکید بر اینکه آزادسازی فلوجه نقطه عطفی در جنگ با داعش است، ادامه داد: آزادی این شهر باعث شده تا ارتباط نیروهای داعشی در عراق و سوریه محدود شود.

امام جمعه تبریز سپس پیش بینی کرد که موصل نیز به زودی آزاد شود و گفت: عمر داعش به آخر رسیده است.

دولت در خصوص حقوق های نجومی برخی از مسئولان به مردم گزارش دهد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی سپس در ادامه خطبه های نماز جمعه به حقوق های نجومی اشاره کرد و با تاکید بر ضرورت برخورد با مدیرانی که حقوق های نجومی دریافت می کنند، افزود: دولت باید در خصوص حقوق های نجومی برخی از مسئولان به مردم گزارش دهد.

وی با اشاره به اینکه حقوق‌ های نجومی در واقع هجوم به ارزش ‌ها است، ادامه داد: نباید برخورد با حقوق ‌های نجومی مشمول گذر زمان شود.

آیت‌الله مجتهد شبستری با بیان اینکه فیش ‌های حقوقی نجومی برخی از مسئولان قابل تأمل است، اظهار داشت: با اینکه تعداد مدیرانی که حقوق های نجومی دریافت می کنند خیلی کم است ولی باید با این تعداد کم نیز برخورد شود.