یزد ـ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: لازم است متولیان امر صنعت و معدن در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی از صنایع حمایت کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله محمد رضا ناصری در خطبه های این هفته نمازجمعه یزد با اشاره به فرا رسیدن هفته صنعت و معدن اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی با تولید و صنعت گره خورده و لازم است با توجه به اهمیت این بخش، مسئولان در زمینه حمایت از صنایع دغدغه داشته باشند.

وی بیان کرد: حمایت از صنایع کوچک و زودبازده، با سرمایه گذاری کمتر منجر به ایجاد اشتغال برای جوانان و تولید کشور خواهد شد.

امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه لازم است از خام فروشی در حوزه معادن نیز جلوگیری شود، افزود: می توان با ایجاد صنایع جوار معدنی و صنایعی که موادمعدنی موجود در استان، مواد خام و اولیه آنها هستند، علاوه بر ایجاد اشتغال و شکوفایی اقتصادی، در حوزه معدن نیز ارزش افزوده ایجاد کرد.

مسئولان برای جلوگیری از خام فروشی معادن اهتمام کنند

وی بر لزوم اقدام سریع برای کاهش و در نهایت جلوگیری از خام فروشی معادن تاکید کرد و بیان داشت: مسئولان باید در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در این زمینه اقدام جدی داشته باشند.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن هفتم تیرماه سالروز شهادت شهید بهشتی بیان کرد: شهید بهشتی از چهره شاخص و از وزنه‌های انقلاب اسلامی ایران بود و دشمنان احساس کرده بودند که حضور وی، اهداف آنها را با مشکل مواجه می ‌کند.

وی بیان کرد: دشمنان با ترور و به شهادت رسیدن افراد شاخصی همچون شهید بهشتی، شهید صدوقی و دیگران تلاش کردند تا در کشور نا امنی و جو روانی ایجاد کنند اما به حول و قوه الهی، کشور ما از این طوفان‌ها و صدمه ها به سلامت عبور کرد.

نقش مهم قوه قضائیه در ایجاد امنیت در جامعه تبیین شود

ناصری، هفته قوه قضائیه را فرصت مناسبی برای معرفی فعالیت های این قوه دانست و افزود: قوه قضائیه از عملکرد خود گزارشی ارائه دهد تا نقش مهم آن در حراست از ارزش‌های اسلامی و امنیت برای مردم تبیین شود.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اتفاقاتی که به تازگی در کشور بحرین اتفاق افتاده است، بیان کرد: این رخدادها خلاف اصول دینی و مذهبی اسلام است و دشمن تلاش دارد با گرفتن اختیار از علمای دینی و مذهبی جهان تشیع، دست به تضعیف مسلمین و شیعیان بزند.

وی، این حرکت‌ها را در راستای سیاست تفرقه‌افکنی دشمنان دانست و تصریح کرد: جامعه اسلامی باید همچون همیشه بیدار و آگاه در این عرصه وارد عمل شود.