یزد ـ امام جمعه بافق، قرآن را نسخه‌ ای شفا بخش برای همه درد های بشر دانست و گفت: فراگیری قرآن باید با هدف بهره مندی از محتوای این کتاب ارزشمند در زندگی روزمره انجام شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید جواد سلیمانی در خطبه های امروز نمازجمعه بافق با اشاره به فرموده رسول اکرم (ص) مبنی بر اینکه انسان باید قرآن را در قلب خود ساکن کند، اظهار داشت: این مهم میسر نیست جز با تدبر در آیات قرآن کریم که برای بشریت رحمت همه جانبه است.

وی با بیان اینکه قرآن نسخه شفابخش برای همه دردهای بشریت است، افزود: قرآن بهار قلوب است و همچنان که بهار، طبیعت را شکوفایی و شادابی می بخشد، قرآن نیز دلهای مرده را زنده و شاداب می نماید و بهترین زندگی را برای انسان به ارمغان می آورد بنابراین جوانان و نوجوانان ما باید با انس با تعالیم قرآن بنای زندگی و آتیه خود را مستحکم کنند.

امام جمعه بافق در ادامه با بیان حقوقی که فرزندان به گردن والدین دارند تصریح کرد: والدین باید اسم نیک، تربیت دینی و آموزش قرآن را به فرزندان خود ارزانی دارند و اگر این چنین شود بدون شک مشکلاتی را که این روزها جامعه ما به ویژه جوانان با آن روبرو هستند، وجود نخواهد داشت.

حضرت علی (ع) به خاطر اقامه عدل در جامعه به شهادت رسید

سلیمانی در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به لیالی قدر گفت: لیالی قدر را می توان شبهای قرآن، استغفار و مناجات نامید و در این شب های عزیز است که می توان با تقرب به درگاه الهی و با استغفار و مناجات از خداوند متعال طلب نیاز کرد و باعث شد تا مقدرات یکسال انسان در مسیر حق و حقیقت قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ۱۹ رمضان سالروز ضربت خوردن مولای متقیان حضرت علی (ع) گفت: علی (ع) ضربت خورد زیرا اقامه قسط و عدل در جامعه دینی بود و از روزی که امیر مؤمنان (ع) تصدی امور را بر عهده گرفت بیت المال به یغما رفته را به مجرای خود برگرداند و پست های اجرایی را از عوامل بی لیاقت زمان باز ستاند و این امر برای صاحبان زر و زور که در زیر سلطه بنی امیه بودند خوش نیامد و توطئه قتل بهترین خلق خدا را طراحی و اجرا کردند و با این امر مشمول عذاب دنیا و آخرت برای برای خود خریدند.

آزادی فلوجه عراق نتیجه همدلی و استقامت است

امام جمعه بافق در ادامه به دیدار نخبگان و اساتید دانشگاهها با مقان معظم رهبری اشاره کرد و اظهار داشت: خواسته مقام معظم رهبری از اساتید و نخبگان کشور این است که همواره انقلابی بمانند و افق ۲۰ ساله آینده کشور را بر مبنای عزت و حکمت طراحی کنند و در حوزه دانش بستر را برای پژوهش و تحقیق آماده نمایند.

وی در بخش پایانی خطبه دوم با اشاره به آزادی منطقه فلوجه عراق آن را نتیجه همدلی و استقامت ملت و ارتش عراق دانست و گفت: با آزادسازی این منطقه استراتژیک بازوان امدادرسانی وهابیت به عناصر داعش قطع و امنیت بغداد و کربلا تأمین شد .

امام جمعه بافق همچنین با اشاره به در پیش رو بودن روز جهانی قدس و با بیان اینکه در شرایط حساسی از نظر منطقه ای و جهانی بسر می بریم از آحاد امت مؤمن و انقلابی جهت حضور یکپارچه در این راهپیمایی دشمن شکن دعوت به عمل آورد.