مهدیشهر – امام جمعه مهدیشهر با گرامیداشت هفته قوه قضائیه، دستگاه قضا را مروج عدالت در جامعه دانست و گفت: پرسنل خدوم این قوه همواره در راستای احقاق حق مردم شریف ایران اسلامی می کوشند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمد بارانی در خطبه های نماز جمعه این هفته مهدیشهر به میزبانی مصلای این شهر، ضمن اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره رسالت های دستگاه قضا، ابراز داشت: تکلیف اصلی قوه قضائیه برپایی قسط و عدل است که در دعوت همه انبیای الهی نیز دیده می شود لذا باید قدردان قوه قضائیه بود که بدون چشمداشتی در راستای دفاع از حقوق مردم و ارزش های والای اسلامی می کوشند.

وی افزود: عزم جدی دستگاه قضا در برخورد با متخلفان حوزه های اجتماعی و فرهنگی باعث اشاعه امید، اعتماد و احساس امنیت در بین مردم می شود که هفته قوه قضائیه زمانی مناسب برای قدردانی از این تلاش ها است.

قرآن سدی در برابر آسیب های اجتماعی

امام جمعه مهدیشهر با بیان اینکه تلاش دستگاه قضا، دولت و نهادهای انتظامی برای کاهش جرم به تنهایی کافی نیست، گفت: اقدامات تامینی شرط لازم برای کاهش جرم هستند اما شرط کافی خیر، لذا باید در راستای ترویج فرهنگ اسلامی و سبک زندگی قرآنی در جامعه و به خصوص نسل جوان جامعه، بکوشیم چرا که ما معتقدیم قرآن سدی دربرابر آسیب های اجتماعی است.

بارانی در بخش دیگری از سخنان خود به مفهوم عدل و عدالت اشاره کرد و گفت: حقوق بشر آمریکایی از جمله مواردی است که گویا در آن کلمه عدل و حق معنایی دیگر دارد و این معنا، بعضا به سلب تابعیت غیر قانونی یک مسلمان شیعه بیگناه با فشار و تهدید دلارهای نفتی آل سعود بدل می شود.

وی افزود: اقدام اخیر آل خلیفه به دستور آل سعود در سلب تابعیت شیخ قاسم یقینا جنبش عظیمی را به راه خواهد انداخت و سقوط آل خلیفه حتمی خواهد بود که مردم ما قطعا پاسخ این موارد را در راهپیمایی روز جهانی قدس خواهند داد.

امام جمعه مهدیشهر همچنین گفت: اتفاقات جنایت کارانه ای که از ششم تا دوازدهم تیرماه علیه نظام جمهوری اسلامی ایران رخ داده است، اعم از ترور نافرجام مقام معظم رهبری و همچنین انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی و شهادت مظلومانه دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یارانش نشان داد که آمریکایی ها چقدر خبیث و پست هستند.

آل سعود در امور داخلی بحرین دخالت می کند

امام جمعه گرمسار نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته، ضمن محکومیت سلب تابعیت شیخ عیسی از رهبران شیعیان بحرین، گفت: آل سعود در امور داخلی بحرین دخالت می کند و به خود اجازه می دهد که تابعیت فردی مسلمان را با فشارهای خود لغو و تحت الشعاع قرار دهد که این میزان وقاحت در میان سکوت مدعیان حقوق بشر در خور توجه است.

حجت الاسلام سید علی مهدی نژاد با اشاره به اینکه آل سعود دنباله روی تفکر صهیونیسم است، ابراز داشت: آل سعود بازیچه دست اسرائیلی است که می خواهد اسلام واقعی را نابود و با اسلام دروغین و ناقص جهان را نسبت به این دین مبین بدبین کند که داعش ماحصل این تفکر و تئوری است.

وی افزود: داعش برای این به وجود آمده تا با اسلام واقعی جنگیده و با خونریزی آبروی مسلمانان واقعی در جهان که مخالف سیاست های ظلم و ستمگری هستند را ببرد که در این میان مبارزان و مدافعان حرم با رشادت های خود تا کنون اجازه رسیدن دشمنان به اهدافشان را نداده اند.

امام جمعه گرمسار ضمن محکومیت کودک کشی و جنگ افروزی آل سعود و متحدانش در منطقه، گفت: داعش و گروه های تروریستی که به تکفیری ها موسوم هستند، در منطقه جنایت های فراوانی انجام داده اند که خود در طراحی آنها هیچ نقشی نداشته اند لذا ما معتقدیم این تفکرات حاصل عداوت آمریکا و اسرائیل با اسلام ناب به وجود آمده است و تنها هدف آن نیز قدرتمند کردن صهیونیست در منطقه محسوب می شود.

نابودی صهیونیسم خواست همه مسلمانان است

امام جمعه موقت سرخه نیز در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه نابودی صهیونیسم خواست همه مسلمانان است، گفت: دشمنان با جنگ افروزی و تقویت گروه های تروریستی و تکفیری به دنبال آن هستند که تمرکز و فکر جهانیان و مردم مسلمان منطقه از فلسطین دور شده تا اسرائیل بتواند به راحتی و در بین بایکوت خبری محض به شهرک سازی و غصب اموال مسلمانان ادامه دهد.

حجت الاسلام محمود نطنزی با اشاره به نقشه های شوم صهیونیسم درباره مردم مسلمان منطقه، ابراز داشت: سرویس های صهیونیستی با فعال کردن گروه های مانند تکفیری های سوریه و عراق، داعش، سلفی و به راه انداختن جنگ های نیابتی در عراق، سوریه و یمن به دنبال اجرای اهداف شومش که همانا شکست دادن مسلمانان در منطقه است، می گردد لذا باید در این باره هوشیار باشیم.

وی افزود: متاسفانه برخی کشورهای منطقه به سرکردگی آل سعود خائن، راه کورکورانه حمایت از دشمنانی را به پیش گرفته اند، که شمشیرشان را برای مسملنان از رو بسته اند و در عجبیم که این فریب خوردگان چگونه شمشیر عداوت و دشمنی را نمی بینند و به سوی نابودی اسلام همراه هستند.

مردم ایران در کنار مردم بحرین

امام جمعه موقت سرخه با اشاره به سلب تابعیت شیخ عیسی از رهبران شعیان بحرین، گفت: مردم ما همیشه پشتیبان مردم مظلوم بحرین هستند و این جنایات حکام بحرین که با دخالت آل سعود صورت می گیرد را به شدت محکوم می کنند.

نطنزی با بیان اینکه آل سعود به بدترین شکل راه عداوت و دشمنی را با مسلمانان منطقه در پیش گرفته است، ابراز داشت: سلب تابعیت حضرت آیت الله شیخ علی قاسم ابتدائی ترین حقوق شهروندی را از ایشان سلب کردند، عالمی که مورد وثوق همه مراجع تقلید و مورد تأیید رهبری است.

وی افزود: با توجه به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و هوشیاری ملت ایران بخشی از نقشه های شوم این مستکبران جهانی نقش بر آب شده و مردم مسلمان خصوصا در ایران اسلامی در روز قدس یکبار دیگر نشان می دهند که مظلومان دنیا، تنها نیستند و فریاد عدالت خواهی از گوشه و کنار جهان به گوش خواهد رسید.