بجنورد – امام‌ جمعه بجنورد گفت: زهد در تولید و مصرف دواصل در سبک زندگی اسلامی است که امام علی (ع) در رعایت این دو نمونه بارزی بوده و ما برای پیشبرد اقتصاد مقاومتی در جامعه باید از آن الهام بگیریم.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌ الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در خطبه‌ های نماز جمعه این هفته بجنورد اظهار داشت: در سبک زندگی اسلامی سه اصل زهد، فقه و شناخت دین و شناخت عیوب شخصی باید موردتوجه قرار گیرد که حضرت علی (ع) نمونه بارز یک انسان زاهد است.

وی بابیان اینکه زهد باید در تولید و در مصرف باشد، افزود: حضرت علی (ع) زهد در تولید و زهد در مصرف را سرلوحه زندگی خود قرارداد و خود را بنده درهم و دینار نکرد و ساده زیستی را در پیش گرفت و اکنون نیز جامعه امروزی باید برای تحقق اقتصاد مقاومتی که نیاز روز کشور است با رعایت زهد در تولید و زهد در مصرف به این مهم دست پیدا کند.

امام‌جمعه بجنورد تصریح کرد: به این منظور باید مصرف داخلی را مدیریت کرده و در خرید اجناس از تولیدات داخل کشور حمایت کرده و از خرید اجناس خارجی جدا خودداری کنیم.

حجت‌الاسلام یعقوبی بابیان اینکه عدالت نیز یکی از شاخص‌های سبک زندگی اسلامی حضرت علی (ع) بود گفت: عدالت و رعایت آن، دشمن ساز و دشمن‌پرور است و تنها جرم حضرت امیرالمؤمنین عدالت وی بود و ایشان با احیای حق مظلومان و رعایت حقوق بیت‌المال این مهم را نیز رعایت کردند.

وی افزود: رعایت نکردن حقوق بیت‌المال، نبود عدالت در جامعه و وجود حقوق‌ های نجومی برخی از مدیران در کشور همانند حمله به ارزش‌ها و غارت بیت‌المال است.

امام‌جمعه بجنورد تصریح کرد: قوه قضائیه مکلف است بیت‌المال ازدست‌رفته را به لحاظ اینکه دیگر چنین لکه‌هایی چهره نظام را خدشه‌دار نکند به مکان خود بازگرداند و با این مسائل به‌شدت برخورد کند.

حجت‌الاسلام یعقوبی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از فعالیت‌های قوه قضائیه استان، اظهار داشت: رصد و برخورد قوه قضائیه خراسان شمالی در برخورد با مسائل قضائی قابل‌قبول بوده، بنابراین این سازمان باید باهمت و کار مضاعف در جایگاه خود مستحکم‌تر از دیروز بایستد و تسریع در پیشبرد رسیدگی به پرونده‌های قضایی را فراهم نکند تا حق مظلوم پایمال نشود.

خطیب نماز جمعه بجنورد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور نمازگزاران در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، گفت: اکنون باوجود ناآرامی‌ها در کشورهایی همچون بحرین وظیفه حضور در آخرین جمعه ماه رمضان و روز قدس دوچندان می‌شود، بنابراین باید در این روز حاضر شویم تا بگوییم تضییع حقوق بشر و سکوت مرگبار کشورهای اسلامی در این خصوص قابل‌تحمل نیست و بر کشورهای ناقض حقوق بشر نفرین می‌فرستیم.