زنجان – نماینده ولی‌ فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: مبارزه با استکبار و اسرائیل از آرمان های انقلاب اسلامی ایران است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌ الاسلام علی خاتمی در خطبه های نماز جمعه شهر زنجان با اشاره به دهم تیرماه روز صنعت و معدن، گفت: بنا به فرموده مقام معظم رهبری رسیدن به اقتصاد مقاومتی در قالب حمایت از صنایع کوچک بخصوص صنایع معدنی موجب اشتغال‌زایی و درآمدزایی شده و جایگزین مناسبی برای درآمد نفتی خواهد بود.

وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی باید به یک گفتمان عمومی در همه زمینه‌ها تبدیل شده و در همه عرصه‌ها ازجمله عرصه صنعت و معدن محقق شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان در ادامه با اشاره به‌پیش رو بودن روز جهانی قدس، گفت: مبارزه با استکبار و اسرائیل از آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران است و مردم با درک هوشیارانه از این امر هرسال باشکوه‌تر از قبل در راهپیمایی روز قدس شرکت می‌کنند و امسال نیز حضوری چشمگیر خواهند داشت.

خاتمی افزود: دعای برای نابودی کامل اسرائیل و شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس حداقل کاری است که می‌توان برای مردم بی‌دفاع، مظلوم و مسلمان فلسطین انجام داد.

وی با اشاره به اشغال ۶۶ ساله فلسطین توسط رژیم غاصب اسرائیل، افزود: آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان روز جهانی قدس است و باید با شرکت در این راهپیمایی بزرگ با مشت‌های گره‌کرده، طنین حمایت از مردم بی‌دفاع فلسطین را با شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل ادامه دهیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان سکوت کشورها و مجامع مدعی حقوق بشر در قبال جنایات علیه مسلمانان بخصوص مردم فلسطین را یادآور شد و با تقبیح رفتارهای نژادپرستانه رژیم غاصب اسرائیل، افزود: فتوای خاخام های یهود مبنی بر اینکه اسرائیل حق مسموم کردن آب‌های فلسطین را دارد اوج ضدیت و دشمنی و جنایت در حق ملت فلسطین است.

خاتمی افزود: اسرائیل جنایت‌کارترین رژیم در دنیا است و مشابه این‌چنین وقایعی در کشورهای عراق، سوریه و بحرین نیز دیده می‌شود و پیروزی عراق در مبارزه با داعش و نیز حمایت از نجابت عالم اسلام در کشورهای مسلمان، آرزوی ما است.

وی بابیان اینکه دنیای کفر و وهابیت از تفکر و اندیشه شیعی و در هراس است، افزود: راه و مکتب امیرالمؤمنین علی (ع) در این جهان ماندنی است که همان مکتب اسلام ناب محمدی (ص) است.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان افزود: مردم نباید تحت تأثیر رسانه‌های غربی و جمعی قرارگرفته و دانسته‌های عقلی‌شان را پنهان کرده و شخصیت بزرگ و اسلامی همچون حضرت علی (ع) را با چهره فردی چون معاویه قیاس کنند.

خاتمی با اشاره به فرا رسیدن شب‌های قدر، گفت: اگر نیاز به توجه و عنایت خداوند و برآورده شدن حاجات دارید باید دعا کنید. چون دعا بخصوص در این شب‌ها موجب ارزش دادن به مؤمن و نجات و سربلندی و نجات مؤمن از بلاها و گرفتاری‌ها خواهد شد و به فرموده پیامبر اکرم (ص) دعا، مغز روح و جان عبادت است.

وی در ادامه به سالروز شهادت شهید آیت‌الله بهشتی افزود: هفتم تیرماه سالروز شهادت مظلومانه آیت‌الله بهشتی است که از بهترین یاران و خدمت‌گزارن نظام جمهوری اسلامی بود و منافقان و جنایت‌کارانی که از استکبار جهانی حمایت می‌کنند مسبب چنین وقایعی هستند.