سیریک – امام جمعه سیریک با اشاره به فیش های حقوقی نجومی برخی مدیران دستگاها، گفت: مسئولان قبل از وقوع چنین اتفاقاتی باید پیگیر باشند و اجازه ندهند اموال بیت المال غارت شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام علیرضا صفایی حائری در خطبه های نماز جمعه این هفته سیریک با تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت امیرالمومنین (ع) اظهار کرد : ماه مبارک رمضان ماه بزرگی با عظمت و جایگاه بالاست که وجود شب های قدر در این ماه باعث جایگاه و جلال این ماه گشته است.

حجت الاسلام صفایی با اشاره به شبهای قدر افزود : به روایت هایی یکی از سه شب ۱۹ رمضان ، ۲۱ و ۲۳ رمضان شب قدر است که با وجود برکات در شب قدر بهتر است سختی بیداری هر سه شب به جان بخریم تا از این شب بهره کامل ببریم.

امام جمعه سیریک در ادامه به ۲۱ رمضان شهادت امیرالمومنین (ع) اشاره کرد و افزود: حضرت علی (ع) بیانگر عدالت در جهان بود به طوری که باید دولت های اسلامی عدالت در حکومت حضرت علی (ع) را سرلوحه کاری دولت خود قرار بدهند.

وی در همین خصوص با اشاره به فیش های حقوقی نجومی برخی مدیران دستگاها، بیان داشت: بعضی از مدیران دستگاها که تعداد کمی هستند به نام خدمت به مردم، اموال بیت المال را در قالب حقوقشان به تاراج می برند.

حجت الاسلام صفایی با تاکید بر اینکه مسئولان قبل از وقوع چنین اتفاقاتی باید پیگیر باشند، عنوان کرد: کجای کار ایراد دارد که اموال بیت المال غارت می شود و بعد از غارت اطلاع پیدا می کنند.

وی در ادامه با محکوم کردن لغو تابعیت شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین توسط حکومت بحرین، افزود: حاکمانی که طول زمان حکومت آنها ۴۵ سال است تابعیت فرد بحرینی را سلب می کنند که ۷۲ سال تابعیت آن کشور را دارد.

امام جمعه سیریک با بیان اینکه مگر تابیعت به فردی اعطا می شود که آل خلیفه از شیخ قاسم می گیرد، اظهار کرد: حاکمان بحرین روز به روز به دنبال گسترش ظلم به ملت خود هستند و همین ظلم در آینده ای نزدیک گریبان گیر آنها خواهد شد و باعث برچیدن حکومت آل خلیفه خواهد شد.

حجت الاسلام صفایی در ادامه به سالروز شهادت دکتر بهشتی اشاره کرد و بیان داشت: باید شهید بهشتی یک شخصیت الگو در زمینه ولایتمداری و در دستگاه قضا برای قضات باشد.

وی گفت: با استقرار دادگستری در شهرستان سیریک امیدواریم مردم از نعمت استقرار دستگاه قضا در این شهرستان بهره مند باشند و تاثیراتی در زندگی روزمره مردم داشته باشد.