زاهدان – امام جمعه زاهدان گفت : مهمترین انتظار مردم را از قوه قضائیه، تأمین سلامت اجتماعی و برقراری امنیت و عدالت است

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های وحدت آفرین روز جمعه در مصلی قدس زاهدان ضمن سفارش به رعایت تقوا اظهار داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی جریانهای مخالف در کشور فعالیت خود را آغاز کردند و در مقابل خط امام قرار گرفتند.

امام جمعه زاهدان گفت: خوشبختانه در مقابل این دو جریان مردم نیز به طرفداری از خط امام وارد میدان شدند و طولی نکشید که طومار این دو جریان را در هم پیچیدند.

وی با اشاره به هفته قوه قضائیه افزود: در حادثه ۷ تیرماه شهید دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران ایشان با بمب‌گذاری در دفتر حزب جمهوری اسلامی ایران در خاک و خون غلتیدند و شهید حسینی طباطبایی یکی از بزرگ مردان این خطه از کشور نیز در این انفجار به درجه رفیع شهادت نائل آمده است.

وی مسئله قضاوت و داوری و احقاق حقوق شهروندان را از مهمترین رسالت دستگاه قضایی دانست و تصریح کرد: امروز مهمترین انتظار مردم را از قوه قضاییه، تأمین سلامت اجتماعی و برقراری امنیت و عدالت است

آیت‌الله سلیمانی با اشاره به بحران کم آبی در کشور نیز تصریح کرد: تامین آب شرب برای استانی که جزء بیابانی ترین استانها است کاری دشوار است بطوریکه هزینه‌های زیادی را بر دوش دولت نهاده است.

وی به طرح آبرسانی از چاه نیمه ها به زاهدان و همچنین مسئله آب شیری کن چابهار اشاره کرد و بیان کرد: راه‌اندازی و تکمیل خطوط آبرسانی و تامین آب شرب مردم استان همواره از مطالبات مقام معظم رهبری بوده است و خوشبختانه با تلاش مسئولان این مهم وضعیت مطلوبی در استان دارد.

نماینده ولی فقیه در زاهدان با تسلیت ایام شب‌های قدر نیز بیان کرد: ماه مبارک رمضان رستاخیز روح و جان آدمی است که در آن انسان به ضیافت عطرآگین الهی می‌رود و به رازو نیاز و ستایش و پرستش خداوند مشغول می‌شود.

وی گفت: شبهای قدر فرصتی برای بهره‌مندی انسان از مغفرت الهی است و پیامبر(ص) نیز در این خصوص اظهار کردند که ‌هر کس شب قدر را بیدار بماند گناهانش حتی اگر تعداد آنها به تعداد ستارگان آسمان و به سنگینی کوه‌ها باشد آمرزیده می‌شود.