پیکر مطهر شهید حسینقلی کیان علیخانی با حضور باشکوه مردم خوزستان در شوش تشییع شد و مردم خوزستان این دلیرمرد را تا دروازه‌ های بهشت بدرقه کردند.

به گزارش پرس شیعه؛ در آستانه سالروز شهادت حضرت مولا امیرالمومنین علی علیه السلام و در شب ضربت خوردن آن حضرت در محراب مسجد کوفه پیکر پاک و مطهر جانباز دوران هشت سال دفاع مقدس شهید حسینقلی کیان علیخانی در شوش دانیال تشییع شد.

آیین تشییع پیکر مطهر شهید حسینقلی کیان علیخانی امروز جمعه چهارم تیرماه مقارن با روز هجدهم ماه مبارک رمضان برگزار شد و مردم خوزستان این دلیرمرد را تا دروازه‌های بهشت بدرقه کردند.

پیکر پاک و مطهر جانباز دوران هشت سال دفاع مقدس شهید حسینقلی کیان علیخانی از مقابل منزل این شهید واقع در کوی اندیشه شوش تشییع شد و مردم روزه دار شهرهای مختلف خوزستان به ویژه اهالی شهیدپرور شوش دانیال پیکر این شهید را بر دستان خود تشییع کردند.

در این آیین اقشار مختلف مردم به ویژه خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر حضور داشتند و یاد و خاطره این جانباز و کشاورز شهید را گرامی داشتند.

همچنین جمعی از علما، روحانیون و طلاب علوم دینی حوزه های علمیه شهرهای مختلف از جمله شهر شوش در تشییع پیکر پاک و مطهر جانباز دوران هشت سال دفاع مقدس شهید حسینقلی کیان علیخانی حضور داشتند.

اساتید دانشگاه، دانشجویان، معلمان و دانش آموزان نیز در این مراسم نورانی حضور یافتند و یاد و خاطره جانباز ۷۰ درصد هشت سال دفاع مقدس شهید حسینقلی کیان علیخانی را گرامی داشتند.

در این آیین نورانی خوزستانی‌های روزه دار با سر دادن شعارهای گوناگون پیکر این دلیر مرد را بر دوش خود تشییع و با ذکرهای الله اکبر، لااله الاالله، محمد رسول الله و علیا ولی الله این شهید را به سوی بهشت و خانه ابدی بدرقه کردند.

شهید حسینقلی کیان علیخانی در یکم فروردین ماه سال ۱۳۳۲ هجری خورشیدی در شهرستان شوش دانیال دیده به جهان گشود.

جانباز شهید حسینقلی کیان علیخانی در دوران هشت سال دفاع مقدس بر اثر اصابت ترکش توپ در شهرک بهرام از توابع بخش مرکزی شهرستان شوش از ناحیه گلو و سمت راست بدن دچار مجروحیت شدید شد.

این کشاورز جانباز بیش از این دوری شهیدان را تاب نیاورد و در روز چهارشنبه دوم تیرماه سال ۱۳۹۵ همزمان با شانزدهم ماه مبارک رمضان سال ۱۴۳۷ هجری قمری در بیمارستان نظام مافی شوش به آسمان پر کشید و مهمان شهدای اسلام شد.

شهید حسینقلی کیان علیخانی هنرمند بود و اشعاری به لهجه‌های لری و لکی می‌سرود همچنین از سوی جهاد کشاورزی به عنوان کشاورز نمونه معرفی شده بود.

این جانباز شوشی همچنین متخصص تصحیح اراضی و سوپر وایزیر ماشین آلات کشاورزی و راهسازی نیز بود و در مزارع خود کشاورزی نیز می‌کرد.