یکی از علمای عراق در واکنش به اقدام رژیم آل‎ خلیفه در سلب تابعیت از شیخ عیسی قاسم گفت: سلب تابعیت رهبر شیعیان بحرین فتنه طائفه‎ای را در منطقه شعله‎ور می‎کند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید محمد تقی مدرسی، از علمای عراق، امروز طی پیامی با اشاره به پیروزی‎های اخیر رزمندگان در نبرد با جریان تروریستی و تکفیری داعش خاطرنشان کرد: خانواده‎ها باید به جوانان رشید و شجاع خود که تمام قد در برابر تروریسم ایستادند و موجب آزادی فلوجه شدند، افتخار کنند.

/ی خواستار برنامه ریزی درست برای آزادی سایر مناطق اشغالی شد و افزود: برنامه ریزی برای عملیات‎های آزادسازی مناطق اشغالی باید به گونه‎ای باشد که کمترین خسارت و آسیب را به نیروهای خودی وارد سازد.

این عالم عراقی تصریح کرد: دولت‎های مارق در کشورهای منطقه باید از حمایت جریان‎های تروریستی دست بردارند و کمتر بر طبل نفاق و فتنه در منطقه بکوبند.

وی با اشاره به آخرین تحولات بحرین اظهار داشت: فشار حکومت بحرین به آیت الله شیخ عیسی قاسم، موجب افزایش فتنه طائفه‎ای در منطقه می‎شود. ما باید فشار را بر حکومت آل‎خلیفه افزایش دهیم تا از اقدام‎های خود دست برداشته به مقام مراجع دینی و علما احترام بگذارند.

آیت الله مدرسی ادامه داد: باید از شهادت آیت الله شیخ نمر باقر النمر درس فرا گیریم. اگر فشار بر آل سعود را پیش از شهادت این عالم بیشتر می کردیم، اکنون شاهد بی احترامی به مراجع دینی و علما نبودیم.