امام جمعه نجف اشرف، آل ‎خلیفه را یک خاندان وهابی دانست و تصریح کرد که حکومت بحرین از عاقبت صدام درس عبرت بگیرد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید صدر الدین قبانچی، خطیب جمعه نجف اشرف، در خطبه‎ های نماز جمعه این هفته که در حسینه فاطمیه کبری برگزار شد، آزادی شهر فلوجه را به معنای پایان طومار جریان تروریستی و تکفیری داعش توصیف کرد و خاطرنشان کرد: مساله مهم پس از آزادی فلوجه حفظ اتحاد و زندگی مسالمت آمیز اقشار مختلف مردم است.

وی افزود: دولت عراق و مراجع تقلید همه تلاش خود را برای کمک به آوارگان به کار گرفته‎اند و اکنون نوبت به کشورهای عربی است که به یاری آوارگان بشتابند.

امام جمعه نجف خواستار همکاری و تعامل نیروهای امنیتی و بسیج مردمی با مردم فلوجه شد و تصریح کرد: همه به خوبی می‎دانند که داعش منازل مردم فلوجه را به آتش کشیده و بمب گذاری کرده است و این موضوع بر خلاف آنچه که رسانه‎های معاند مطرح می شود، هیچ ارتباطی با مجاهدان عراقی ندارد.

وی انتقال بخشی از وظایف حکومت مرکز به حکومت‎های استانی را ضروری و به نفع مردم و دولت دانست و گفت: مردم عراق در حالی با مشکل برق دست و پنجه نرم می‎کنند که ناتوانی دولت به عنوان یک مسؤول هیچ توجیهی ندارد.

حجت الاسلام قبانچی قلع و قمع حکومت آل‎خلیفه را بی نتیجه خواند و اظهار داشت: سلب تابعیت آیت الله شیخ عیسی قاسم خارج از مسیر اعتدال است زیرا حکومت آل‎خلیفه با این اقدامش موجب شده که بسیاری از مردم احساس کنند کرامت و عزت آنان نادیده گرفته شده است. حکومت آل‎خلیفه از عاقبت صدام دیکتاتور سرنگون شده عراق درس عبرت بگیرد و از اقدامات خود دست بردارد.

وی آل‎خلیفه را خاندانی وهابی دانست و ادامه داد: تماس تلفنی حضرت آیت الله سیستانی با شیخ عیسی قاسم به این علت بوده که موضوع تعرض به این عالم بحرینی یک مساله طبیعی نیست بلکه به معنای تجاوز به همه امت اسلامی است. مردم عراق همچنان در کنار ملت بحرین ایستاده‎اند.