کرمانشاه – شرکت دانش بنیان پویا غرب توانست با تولید هادی با مغزی کامپوزیت که در صنعت برق کاربرد دارد انحصار آمریکا را در دنیا و در تولید این محصول بشکند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شرکت دانش بنیان پویا غرب، شهریار پرویزی مدیر عامل شرکت دانش بنیان پویا غرب با اعلام خبر فوق اظهار داشت: این شرکت توانست با استفاده از توان و دانش متخصصان داخلی در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل به این مهم دست یابد.

وی افزود: شرکت پویا غرب با باور داشتن و عمل کردن به شعار ما می توانیم هم اکنون این تکنولوژی را که پیشتر در اختیار و انحصار کشور آمریکا بود را بومی سازی کرده و صنعت برق را از واردات آن به داخل کشور بی نیاز کرد.

مدیرعامل شرکت پویا غرب ظرفیت انتقال و توان بیشتر، تلفات کمتر، استحکام بازآموزی، نیاز به استفاده از سازه های کمتر و سبکتر، ضریب انبساطی خطی پایین تر و طول عمر بیشتر هادی را برخی از مهمترین ویژگی‌های عمده هادی با مغزی کامپوزیت اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: این محصول تازه تولید شده از قابلیت‌های دیگری هم مانند ۲۸ درصد آلومینیوم بیشتر و دمای کمتر هادی در عبور یک جریان ثابت نسبت به هادی های مشابه ACSR، اس ، ای ، جی کاری بالا به دلیل ویژگی ضریب انبساطی خطی پایین تر کامپوزیت و آنیل بودن آلومینیوم و عدم تشکیل پیل گالوانیکی بر خلاف مغزی های فولادیACSR برخوردار است.

گفتنی است؛ شرکت دانش بنیان پویا غرب در حال حاضر بزرگترین تولید کننده هادی های هوایی در آسیا به شمار می رود و سالانه حدود ۶۰ هزار تن محصول را روانه بازارهای مصرف داخلی و خارجی می کند.