در حالی که گزارش های متعددی درباره خشم شدید مردم موصل از گروه تروریستی داعش منتشر شده است، مخالفان این گروه در موصل برای نشان دادن نارضایتی خود به سراغ تصاویر خلیفه خودخوانده آن رفته‌اند.

به گزارش پرس شیعه؛ منابع محلی در استان نینوای عراق اعلام کردند که افراد ناشناس تصاویر ابو بکر البغدادی، سرکردۀ داعش، و پوسترهای این گروه تروریستی را در مناطق مختلف موصل پاره کرده اند، اقدامی که خشم عناصر این گروه را برنگیخته است.

یک منبع محلی به پایگاه “السومریه نیوز” عراق گفت: «افراد ناشناس، رو جمعه، تصاویر البغدادی را که داعش، همراه با برخی توصیه های او، در مناطق باب الطوب، السرج خانه و خیابان النجفی موصل نصب کرده بود، پاره کردند».

این منبع افزود: «تعدادی دیگر از پوسترها و تبلیغات داعش در مناطق مختلف موصل هم پاره شده است».
این منبع، که نخواست نامش فاش شود، گفت: «این اقدام خشم عناصر داعش را برانگیخته و سبب شده است که آنان برای پیدا کردن عاملان این کار جستجوی گسترده ای را آغاز کنند».
شهر موصل که از ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ به اشغال داعش در آمده است، در سایۀ تلاش این گروه تروریستی برای تحمیل دیدگاه افراط گرایانۀ خود بر تمام جنبه های زندگی مردم، از بحران شدید امنیتی و انسانی رنج می برد. این شهر، پیوسته، هدف حملات هوایی است و تا کنون شمار زیادی از عناصر داعش در این حملات کشته و مجروح شده اند.