فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: تلاش می‌کنیم ظرف چندین ساعت آینده آرامش را به مناطق سیل‌زده بازگردانیم.

به گزارش پرس شیعه، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، به منظور ارزیابی روند امداد رسانی در استان گلستان و تسریع کمک رسانی به مردم صبح امروز در این استان حاضر شد.

وی با حضور در مناطق سیل زده و گفتگو مستقیم با مردم در جریان شرایط و نیازهای اولیه آن‌ها قرار گرفت و دستورات لازم را برای تأمین اقلام مورد نیاز و امداد رسانی سریع‌تر به مردم را از سوی یکان‌های نیروی زمینی ارتش صادر کرد.

امیر سرتیپ حیدری در حاشیه بازدید از مناطق سیل زده گفت: بنا بر اوامر فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) و با وجود حضور در غرب کشور، در استان گلستان حضور یافتم و طی بازدیدی هوایی از منطقه وضعیت مردم محاصره شده در مناطق سیل زده را بررسی کردم.

وی با بیان این که در صدد انتقال مردم به کمپ‌های ایمن و دارای امکانات رفاهی مناسیب هستند افزود: در این کمپ‌ها امکانات رفاهی و امدادی به خصوص مسائل بهداشتی درمانی در نظر گرفته شده است، همچنین به دنبال برپایی بیمارستان صحرایی در مناطق سیل زده هستیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به ورود قایق‌های امداد و نجات نیروی زمینی و دریایی ارتش تاکید کرد: تلاش می‌کنیم ظرف چندین ساعت آینده آرامش را به این مناطق برگردانیم. بالگردهای امدادی نیز در منطقه حضور دارند و در صدد رفع کم و کاستی‌ها هستیم.

پیش از این نیز تیپ‌های ۶۵ “نوهد” و ۱۳۰ و ۲۳۰ متحرک هجومی قرارگاه عملیاتی لشکر ۳۰ نیروی زمینی ارتش و تکاوران و تفنگداران نیروی دریایی ارتش به مراه ادوات و ماشین آلات سبک و سنگین در مناطق سیل زده مشغول امداد رسانی شده‌اند.