رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: فرمان مقام معظم رهبری جهشی در کار امداد ایجاد کرده و مطمئنم از فردا حس قوی تری در افرادی که به عنوان کمک کننده و امداد رسان در منطقه هستند بوجود می آید.

به گزارش پرس شیعه، سردار غلامحسین غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین ظهر امروز (یکشنبه) در بازدید از شهر سیل زده آق قلا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جلسه فرماندهان عالی رتبه نیروهای مسلح صبح امروز در محل سپاه استان تشکیل و گزارشی از وضعیت موجود نیز تشریح شد.

سردار غیب پرور افزود: قرار شده بر اساس فرمان حضرت آقا از امروز کار با جهش بیشتری انجام شده و مطمئنم از فردا حس قوی‌تری در افرادی که به عنوان کمک کننده و امداد رسان در منطقه هستند بوجود می‌آید و مردم منطقه حلاوت فرمان مقام معظم رهبری را بیشتر از گذشته احساس خواهند کرد.

وی تاکید کرد: سپاه از روز ۲۸ اسفند ماه پای کار بود منتهی حجم سیلاب‌ها خیلی بالاست و در بازدیدی که از منطقه داشتم متوجه شدم که بیشترین آسیب متوجه شمال شهر آق قلا بوده است که دوستان برخی قسمتهای جاده و راه آهن را برش زدند تا آب زودتر تخلیه شود.

رئیس سازمان بسیج اضافه کرد: کارهایی که ما باید انجام بدهیم دو بخش است، یکی امدادی و اورژانسی است که باید افرادی که هنوز در منازل هستند را کمک کنیم تا تخلیه شوند و جای امن نظیر شهر گرگان و سالن‌های اطراف آن بروند اما بخش دوم و مهمتر کار که از دو سه روز دیگر آغاز می‌شود مرمت و بهسازی این مناطق است.

سردار غیب پرور ادامه داد: ما به عنوان سپاه و بسیج برای استان خصوصاً آق قلا ۷ استان معین قرار دادیم و از امشب ۷ استان معین که قرار شده کار بازسازی و مرمت مناطق سیل زه استان را انجام دهند وارد گلستان می‌شوند، همچنین ۵ استان معین در مازندران و ۳ استان معین نیز برای خوزستان در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: متأسفانه بیشترین تخریب و آسیب متوجه زمین‌های زراعی استان گلستان شده به طوریکه حدود ۲۵۰ هزار هکتار از اراضی شمالی استان زیر آب رفته است.