بیش از دو میلیون و ۵۷۹ هزارنفر زائر و مسافر نوروزی سال نو خود را امسال درجوار امامزادگان و بقاع متبرکه کشور آغاز کردند.

به گزارش پرس شیعه، مدیر کل امور فرهنگی سازمان اوقاف و امورخیریه باتبریک فرارسیدن نوروز ۹۸ ، گفت: برنامه های طرح ملی و نوروزی آرامش بهاری از ۲۸ اسفند ماه در بیش از ۲۲۰۰ امامزاده و بقعه متبرکه کشور و باهدف ارایه خدمات فرهنگی ، رفاهی واجتماعی آغاز شده است.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی متقی ادامه داد: استقبال و حضور مردم در امامزادگان و بهره مندی از برنامه های فرهنگی و قرآنی و اقامتی و رفاهی این اماکن امسال محسوس تر و پر رنگ تر بوده است.

وی یادآور شد: آیین تحویل سال نو امسال با وجود واقع شدن در نیمه شب با گستردگی و شور و حال افزون تر و استقبال بیش از۲میلیون و ۵۷۹ هزارنفر از اقشار مختلف مردم، مسئولان ، خانواده معظم شهدا، ایثارگران و مسافران و زائران نوروزی درجوار امامزادگان و بقاع متبرکه کشور همراه با قرائت دعای تحویل سال نو وزیارت امین الله و پخش پیام نوروزی مقام معظم رهبری برگزار شد.

موسوی متقی ادامه داد: نخستین برنامه پیش بینی شده در طرح ملی آرامش بهاری پس از غباروبی ، مراسم ویژه تحویل سال نو در جوار امامزادگان کشور بود که امسال بر اساس آمار های دریافتی از سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه این مراسم با حضور پرشکوه بیش از دو میلیون و ۵۷۹هزارنفر از مردم عزیز درجوار امامزادگان برگزار شد.

مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف با اشاره به اینکه همزمان با لحظه تحویل سال نو خیل عظیمی از مردم ولایتمدار ایران اسلامی، لحظه آغازین سال نو را در کنار مضجع شریف اهل بیت (ع) و  فرزندان ایشان گذراندند، افزود : مردم ایران اسلامی ترجیح می دهند در لحظه تحویل سال نو در جوار اماکن متبرک و امامزادگان کشور و در فضایی معنوی و روحانی، سال نو را آغاز کنند و در لحظات آغازین سال این امامزادگان بزرگوار را واسطه آرامش و خیر و برکت در زندگی خویش قرار دهند.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه های پیش بینی شده در لحظه تحویل سال نو در جوار امامزادگان، قرائت زیارت امین الله بود افزود: برنامه های دیگری همچون؛ پخش زنده پیام نوروزی مقام معظم رهبری ، تواشیح ، سرود ، سخنرانی های مذهبی ، قرائت دعای لحظه تحویل سال و مدیحه سرایی مداحان در این ویژه برنامه پیش بینی شده بود.