دبیر کل سازمان ملل روز یکشنبه برای پیشبرد مذاکرات صلح یمن و هدایت طرف های مذاکره کننده به سوی توافق پایان بخش جنگ، به کویت سفر می کند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه المنار، دبیرکل سازمان ملل متحد روز یکشنبه برای پیشبرد مذاکرات صلح یمن که در کویت در جریان است، به این کشور سفر می کند.

بر اساس این گزارش «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل روز یکشنبه وارد کویت خواهد شد تا مذاکرات سیاسی میان طرف های یمنی را که وارد ماه سوم شده است، به جلو هدایت کند و همچنین طرف های مذاکره کننده را برای دستیابی به راهکار سیاسی پایان بخش بحران تشویق کند.

در همین راستا یکی از منابع آگاه که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد که بان کی مون در جلسه ای عمومی با طرف های سیاسی یمن دیدار خواهد کرد و آنها را به منظور افزایش سرعت دستیابی به توافق سیاسی و امنیتی برای درگیری کنونی در یمن تشویق خواهد کرد.

این منبع آگاه در ادامه تصریح کرد که انتظار می رود «اسماعیل ولد الشیخ» نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن همزمان با حضور بان کی مون در کویت، نقشه راه جدیدی را برای حل بحران یمن ارائه دهد.

شایان ذکر است نزدیک به ۶۵ روز است که طرف های یمنی در کشور کویت گرد هم آمده اند تا با نظارت نماینده ویژه سازمان ملل به نام اسماعیل ولد الشیخ، به راهکاری برای حل بحران یمن و پایان دادن به تجاوز سعودی ها به این کشور دست یابند.