یکی از رهبران جریان العمل اسلامی بحرین سلب تابعیت از آیت الله شیخ عیسی قاسم را محکوم کرد و گفت: حمایت از شیخ عیسی قاسم پشتیبانی از حقوق بشر است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید جعفر علوی از رهبران جریان العمل اسلامی بحرین، در گفت‎وگو با شبکه تلویزیونی العالم اقدام رژیم آل‎خلیفه در سلب تابعیت آیت الله شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان این کشور را محکوم کرد و گفت: این اقدام آل‎خلیفه موجب شده است که حکومت بحرین در نقطه مقابل مردم قرار گیرد.

وی حمایت و ایستادن در کنار آیت الله شیخ عیسی قاسم را به معنای پشتیبانی از حقوق بشر در بحرین دانست و تصریح کرد: آل‎خلیفه با این اقدام درپی خاموشی انقلاب و قطع هر گونه صدای حقیقت خواهی است.

حجت الاسلام علوی ادامه داد: باید از کسانی که در صحنه انقلاب حضور دارند و در برابر منزل شیخ عیسی قاسم تجمع کرده اند، تقدیر و تشکر کرد چرا که آنان آزادی خواه واقعی هستند.

نیروهای سپر جزیره مردم فلسطین را آزاد کنند

وی حکومت آل‎خلیفه را ظالم خواند و تصریح کرد: شیخ عیسی قاسم بیشتر از رژیم آل‎خلیفه به فکر امنیت، ثبات و مشکلات بحرین است. مزدوران اجیر شده و اشخاصی که در ابتدای انقلاب با چوب و شمشیر به جان تظاهرات کنندگان افتاده و آنان را شهید و زخمی می‎کردند، در حقیقت مخل امنیت و ثبات در بحرین هستند.

این رهبر جریان العمل اسلامی بحرین ادامه داد: نیروهای موسوم به سپر جزیره که از سوی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس تشکیل شده در واقع عاملی برای مداخله و ورود نظامی عربستان به این کشور هستند. نیروهای سپر جزیره به جای کشتار انسان‎های بی‎گناه در بحرین جان و مال مردم فلسطین را که سال‎ها تحت اشغال رژیم صهیونیستی قرار دارد را نجات دهند.

وی سکونت در بحرین را حق شیخ عیسی قاسم دانست و تاکید کرد: هیچ کس توانایی اخراج مردم بحرین از کشورشان را ندارد به طور طبیعی شیخ عیسی قاسم به عنوان عالم دینی صلاح را بر ادامه حضورش در این کشور دیده است.