قم – استاد حوزه و دانشگاه گفت: شعار مرگ بر آمریکا، عین عقلانیت است و کسانی که می‌خواهند دست از این شعار بردارند بویی از انسانیت نبرده‌اند.

به گزارش پرس شیعه، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان پیش از ظهر پنجشنبه در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن قم در حرم حضرت معصومه(س) عقلانیت را یکی از ارکان رکین انقلاب اسلامی برشمرد و اظهار داشت: این مرگ بر آمریکای ما عین عقلانیت است، چون آمریکا تابع زور بوده و به هیچ عهدی عمل نکرده است.

وی گفت: وقتی به رکن رکین انقلاب نگاه می‌کنیم امر ولایت و ولایت مطلقه فقیه در آن پررنگ است.

وی با بیان اینکه در اصل ۱۱۰ قانون اساسی، عقلانیت به اوج می‌رسد، تأکید کرد: اگر بشر خودش باشد و یک عقل محض، باز به این نتیجه می‌رسد که از طریق عقلانیت به اینجا می‌رسد که برای اداره جامعه راهی جز ولایت فقیه ندارد.

پناهیان به این جمله علامه طباطبایی که گفت «دموکراسی از دیکتاتوری بدتر است» اشاره کرد و افزود:‌ شاید ۲۰ سال قبل از پیروزی انقلاب این سخن یک عالم برجسته است که دموکراسی را یک رفتار غیرعقلانی برشمرده‌اند و امروز بعد از ۵۰ سال سخن این عالم ربانی محقق شده است.

این کارشناس مذهبی تأکید کرد: ما نتوانستیم سخن ولایت فقیه را به گوش جهانیان برسانیم تا از دموکراسی به نظام ولایی روی بیاورند.

وی با بیان اینکه امر ولایت یک امر عقلانی است، اظهار داشت: این ولایت است که اجازه می‌دهد تکثر و رقابت در جامعه شکل بگیرید و استعدادها و اندیشه‌ها بروز پیدا کند و آزادی محقق شود. ولایت می تواند یک قدرت برای کشور ایجاد کند که مستقل باشد.

کوتاهی در معرفی ولایت فقیه به عنوان جایگزین دموکراسی

پناهیان ادامه داد: مردم در غرب از دموکراسی ناامید هستند و در جنبش وال استریت قیام کردند تا نظام سرمایه‌داری را سرنگون کنند. این کوتاهی ما بوده است که جایگزین دموکراسی را که ولایت فقیه است خوب معرفی نکرده‌ایم وگرنه آنها قیام خودشان را ادامه می‌دادند.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: مردم کشورهای غربی می‌دانند که منتخبان آنها دروغگو هستند و دموکراسی در غرب یک ادعایی بیش نیست.

وی افزود: هیچ یک از دولتمردان غربی به ویژه آمریکا، انگلیس و فرانسه منتخب حقیقی مردم اروپا و آمریکا نیستند و هیچ یک از مردم آمریکا و اروپا از دولتمردان خود راضی نیستند.

نظارت بر انتخابات دروغین غرب

پناهیان با اشاره به در پیش بودن انتخابات گفت: امروز بعد از ۳۷ سال که از انقلاب اسلامی می‌گذرد در آستانه انتخابات دیگر هستیم و می‌توانیم مدعی باشیم که اگر بر انتخابات دروغین که در کشورهای اروپایی و آمریکایی برگزار می‌شود اگر نظارت کنیم، تقلبی بودن تمام انتخابات آنها را برای مردم آنها به اثبات خواهیم رساند.

وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی ما یعنی انقلاب عقلانی، چون قرآن کریم همه را به عقل دعوت کرده و این مخالفان قرآن کریم هستند که عقل ندارند.

وی عاشقی و عواطف انسانی را یکی دیگر از ویژگی‌های انقلاب اسلامی برشمرد و تاکید کرد: کسانی که با انقلاب همراهی نمی کنند دیوسیرتان ددمنشی هستند که دلشان سرشار از قساوت قلب است.

پناهیان افزود: مردم ما که مرگ بر آمریکا می گویند دلشان برای تک تک سربریده‌ها و مظلومان و زنان به اسارت گرفته شده در منطقه می تپد، چون مردم ما نمی‌توانند نسبت به ظلم به انسان‌ها بی تفاوت باشند.

فریاد مردم از سر عواطف است

وی گفت: کسانی دشمنان شعار مرگ بر آمریکا هستند خودشان دچار قساوت قلب هستند. اینها گرگ‌هایی هستند در لباس انسانیت. کسانی که می‌خواهند دست از شعار مرگ بر آمریکا بر دارند بویی از انسانیت نبرده‌اند.

این کارشناس مذهبی تاکید کرد: انقلاب ما انقلاب نوع دوستی در مقابل دشمنان بشریت بود و حضرت امام عواطف انسانی مردم را بیدار کرد و این فریادها از سر خشونت نیست بلکه از سر عواطف انسانی است.

پناهیان با اشاره به شهیدشدن جوانان در دفاع از حرم حضرت زینب(س) اظهار داشت: انقلاب ما انقلاب عاطقه و عاشقی است و مدرسه های عشق را بنا کرد و افرادی که اهل قساوت قلب هستند انقلاب ما را نمی‌خواهند.

وی اضافه کرد: مردم ما که قساوت قلب آنها را دیده‌اند، دست از شعار مرگ بر آمریکا برنمی‌دارند. این هنرمندان ما هستند که تفسیر مرگ بر آمریکای این ملت را باید به گوش آمریکا برسانند.

وی با اشاره به نقش موثر هنرمندان و اهالی رسانه در تفسیر لطیف و عاشقانه شعار مرگ بر آمریکا برای جهانیان اظهار داشت: این انتظار از جشنواره‌هایی داریم که به نام و نان انقلاب برگزار می‌شود که پیام انقلاب را به گوش جهانیان برسانند.

گله‌مندی از هنرمندان

پناهیان با بیان اینکه بعضی از اوقات گله‌مندی ما از هنرمندان فراتر از آن است که بیان شود، تاکید کرد: اگر امروز می‌بینیم دشمنان، انقلاب ما را بدل زده‌اند و تفسیر نابجایی از شعارهای اسلامی دارند به خاطر این است که ما اسلام و انقلاب را به زبان بین‌المللی ارائه نکرده‌ایم.

وی افزود: الان هر کجای دنیا کلمه الله اکبر گفته می‌شود مردم یاد تروریست می‌افتند و این ضعف ماست که نتوانستیم اسلام و انقلاب را به دنیا معرفی کنیم.

این استاد حوزه و دانشگاه عقلایی بودن و عاطفی بودن را دو مظلومیت مهم انقلاب اسلامی دانست و تاکید کرد:‌ این دو مظلومیت را باید بعد از ۳۷ سال برطرف کرد.

وی ادامه داد: اگر سربازان این انقلاب به معرفی انقلاب اقدام کنند جنگ نرم معکوس خواهد شد و این غربی‌ها خواهند بود که اینترنت را محدود خواهند کرد و جلوی سینمای ما را می‌گیرند کما اینکه تا حرکت خوبی توسط سربازان ما در حوزه سینما صورت می گیرد آنها در هم می ‌ریزند و محدودیت و ممنوعیت ایجاد می‌کنند که مبادا محصولات انقلابی ما به مردم جهان برساند.