نخست وزیر استان اونتاریو کانادا در مراسم ضیافت افطاری مسلمانان این استان شرکت کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ کاتلین وین، نخست وزیر استان اونتاریو کانادا در مراسم ضیافت افطاری مسلمانان این استان در مرکز سیده خدیجه شهر میسیساگا شرکت کرد.

نخست وزیر استان اونتاریو کانادا حضور در این ضیافت را باعث افتخار خود دانسته و به طولانی بودن روزها برای روزه داران نیز اشاره کرد.

کاتلین وین همچنین ماه رمضان را ماه خوبی برای کمک به نیازمندان عنوان کرد.

حمید سلیمی، امام جماعت مرکز سیده خدیجه و محمد فاکح از موسسه خیریه Paramount Fine Foods به طور مشترک میزبانان این مراسم افطاری بودند.

در این مراسم علاوه بر مسلمانان استان اونتاریو کانادا سیاستمداران غیرمسلمان و دیپلمات های خارجی نیز حضور داشتند.

بونی کرومبی، شهردار شهر میسیساگا، که ششمین شهر بزرگ کانادا محسوب می شود نیز از دیگر حاضران در مراسم افطاری مسلمانان بودند.

دکتر حمید سلیمی و محمد فاکح از نخست وزیر استان اونتاریو و شهردار شهر میسیساگا به دلیل حضور در این مراسم و اعلام همبستگی با مسلمانان تشکر کردند.

کاتلین وین، نخست وزیر اونتاریو نیز در پایان این مراسم از سخاوت و گشاده دستی مسلمانان تشکر کرد.

وی گفت: سخاوت و گشاده دستی از جمله ویژگی های جامعه مسلمانان است.

مرکز سیده جدیجه که میزبانی این مراسم افطار را بر عهده داشت یک مرکز اسلامی فعال در شهر میسیساگا محسوب شده و امکانات فوق العاده ای برای یادگیری علوم اسلامی و فعالیت های ورزشی در اختیار مسلمانان این شهر قرار می دهد.

گفتنی است، جمعیت مسلمانان کانادا در دهه گذشته ۸۲ درصد رشد داشته و از حدود ۵۷۹ هزار نفر در سال ۲۰۰۱ میلادی به بیش از ۱ میلیون نفر در سال ۲۰۱۱ رسیده است.

مسلمانان ۳٫۲ درصد از کل جمعیت کانادا را تشکیل می دهند.