روزنامه نگار بحرینی تصریح کرد: رهبر شیعیان بحرین همان مسیر امام خمینی (ره) و امام موسی صدر (ع) را می‎پیماید.

به گزارش پرس شیعه؛ ابراهیم المدهون، روزنامه نگار و فعال سیاسی بحرینی ساکن لبنان امروز در گفت‎وگو با شبکه تلویزیونی العالم، عربستان را حامی و عامل اصلی بحران در این کشور دانست و گفت: با بررسی وضعیت کشورهای عربی و اسلامی به خوبی خواهید دید که بسیاری از سیاستمداران منطقه حامی جریان‎های تروریستی مانند داعش و جبهه النصره هستند.

وی سلب تابعیت از آیت الله شیخ عیسی قاسم را جنون آمیز توصیف کرد و اظهار داشت: تعرض به شیخ عیسی قاسم، افزایش حکم حبس شیخ علی سلمان، دبیرکل جمعیت الوفاق اسلامی بحرین از ۴ به ۹ سال، بازداشت بی دلیل نبیل رجبل، رییس سازمان حقوق بشر این کشور، انحلال مراکز و موسسات مذهبی و سیاسی مانند الوفاق، توعیه، رساله و اقدامات این چنینی رژیم آل‎خلیفه که در روزهای اخیر افزایش یافته، غیر منطقی و کاملا نسنجیده است.

این روزنامه نگار بحرینی افزود: سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم نتیجه شکست عربستان در فلوجه، یمن و سوریه است بر این اساس آل‎سعود با ابلاغ دستوری به سران حکومت بحرین درپی افزایش فشار به شیعیان در این کشور است.

وی خاطرنشان کرد: شخصیت، مسیر و اهداف شیخ عیسی قاسم در رهبری دینی و سیاسی بحرین به گونه‎ای است که می تواند آن را به شهید صدر در عراق، امام موسی صدر لبنان و امام خمینی (ره) در ایران تشبیه کرد.

بازداشت نبیل رجب اقدامی سیاسی است

یوسف المحافظه، معاون رییس سازمان حقوق بشر بحرین ساکن در لندن نیز به بررسی آخرین وضعیت نبیل رجب، رییس این سازمان که چندی پیش از سوی رژیم آل‎خلیفه بازداشت شد، پرداخت و گفت: اوضاع جسمی نبیل رجب مساعد نیست و آل‎خلیفه وی را در زندان انفرادی مرکز پلیس الرفاع الغربی در بحرین حبس کرده است.

وی افزود: بازداشت نبیل الرجب در مرکز پلیس الرفاع الغربی یعنی محل زندگی خاندان آل خلیفه یک موضوع غیر طبیعی است زیرا به طور معمول زندانیان سیاسی را در سایر مناطق نگه می دارند.

معاون رییس سازمان حقوق بشر بحرین، بسیاری از موسسات، مراکز و رسانه‎های این کشور را به رژیم آل‎خلیفه وابسته دانست و اظهار داشت: نمی توان به اخبار رسانه‎های بحرینی اعتماد کرد زیرا آنان دستورات رژیم آل‎خلیفه را اجرا می‎کنند.

وی ادامه داد: گرچه اکنون توپ در زمین حکومت آل‎خلیفه قرار دارد و این رژیم به شدت مردم بحرین و افرادی بزرگی مانند شیخ عیسی قاسم و نبیل رجب را تحت فشار شدید قرار داده است ولی روند سیاسی و انقلابی این کشور به همین منوال پیش نخواهد رفت و همچنان سیل پیام‎های محکومیت و واکنش‎ها به اقدام‎های رژیم آل‎خلیفه ادامه دارد و امیدواریم که در جلسات آینده سازمان‎های بین المللی و حقوق بشر فعالیت‎های عملی علیه حکومت بحرین اتخاذ شود.