غائله جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا که نخست وزیر این کشور را به استعفا واداشت، اکنون گریبان رهبر حزب اپوزیسیون را هم گرفته است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از فرانس پرس، «جرمی کوربین» رهبر حزب اپوزیسیون (کارگر) انگلستان در حالی امروز یکشنبه «هیلاری بن» یکی از اعضای اصلی دولت سایه را برکنار کرد که به دنبال غائله خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا شکاف عمیقی بین وی هم حزبی هایش ایجاد شده است.

کوربین علیرغم اختلاف عمیق با «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلستان، در جریان همه پرسی اخیر جانب وی را نگه داشته و به نفع ماندن در اتحادیه اروپا رای داد. با این حال، پس از اعلام نتیجه نهایی که به نفع جدایی طلبان تمام شد، اعضای اصلی اپوزیسیون وی را به عدم توانایی برای جذب رای قشر کارگر که هسته اصلی حزب را تشکیل می دهد، متهم کردند چرا که در همه پرسی اخیر ۳۷ درصد از این قشر به جدایی از اتحادیه رای دادند.

به همین دلیل، در حال حاضر بحث استیضاح کوربین در داخل حزب اپوزیسیون حسابی داغ است و قرار است فردا دوشنبه در نشست حزبی هم به آن پرداخته شود، حال آنکه خود وی زیر بار چنین درخواستی نمی رود.

ناگفته نماند که کامرون بلافاصله بعد از مشخص شدن رای نهایی مردم بریتانیا به خروج از اتحایده اروپا از سمت خود استعفا داد و اکنون اعضای حزب اپوزیسیون هم درخواست مشابهی از کوربین دارند.