آیت‌ الله هاشمی شاهرودی با محکومیت تعدی به شیخ عیسی قاسم اعلام آمادگی کرد هرکاری را که برای دفاع و رفع مظلومیت از وی لازم است، انجام دهد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری شامگاه پنجشنبه سوم تیر ۱۳۹۵ با آیت الله عیسی قاسم به صورت تلفنی گفتگو کرد.

آیت الله شاهرودی در این گفتگو با اشاره به اینکه به جایگاه بزرگ اسلامی و ملی آیت الله عیسی قاسم افتخار می کند، اظهار داشت: آیت الله قاسم نمادی برای مذهب تشیع، اسلام و امت اسلامی است و این مرد برجسته، نقش بزرگی را ایفا می کند.

در ادامه این گفتگو آیت الله شاهرودی با محکومیت تعدی به آیت الله عیسی قاسم، اعلام آمادگی کرد که هر کاری را که برای دفاع از آیت الله عیسی قاسم و رفع مظلومیت از وی لازم است، انجام دهد.

آیت الله عیسی قاسم، این توجه کریمانه از استادش آیت الله شاهرودی را گرامی داشت و از او درخواست کرد که دعا کند که خداوند بین او و طاعتش، جدایی نیندازد و هر رنجی را که می برد، خداوند در راه خودش قرار بدهد.

همچنین آیت‌الله عیسی قاسم تاکید کرد برای مسلمانان چیزی جز خیر نمی خواهد و در خصوص حفظ امنیت بحرین و جهان اسلام و وحدت مسلمین حساس است.

آیت الله شاهرودی در بخش پایانی این گفتگو گفت: من به رهبری حکیمانه آیت الله عیسی قاسم بر ملت مومن بحرین افتخار می کنم و عقلانیت شیوه ای مناسب برای تدبیر امور در راستای مصلحت کشور و ملت است.

گفتنی است رژیم بحرین چند روز پیش در ادامه رفتارهای عجیب و غیر انسانی خود، تابعیت آیت الله شیخ عیسی قاسم را لغو کرد. اقدامی که اعتراض قشرهای مختلف مردم بحرین، مراجع عظام تقلید و مقامات کشورهای مختلف را به دنبال داشت.

این اقدام خصمانه رژیم بحرین علیه شهروند دانشمند این کشور، چند روز پس از توقیف جمعیت اسلامی الوفاق و بستن دفاتر آن صورت می گیرد. آل خلیفه احزاب التوعیه و الرساله را هم منحل اعلام کرده است.