مراکز هنری و نگارخانه‌ های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با برگزاری نمایشگاه‌ های متفاوت از ابتدای ماه رمضان به استقبال این ماه رفته‌اند.

به گزارش پرس شیعه؛ نگار خانه‌ های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در روزهای ماه مبارک رمضان رنگ و بویی متفاوت گرفته‌اند به طوری که در اکثر فرهنگسراهای شهر نمایشگاهی مرتبط با موضوعات قرآنی برپاست.

نمایشگاه حجم و تصویرسازی «رمضان» در فرهنگسرای ارسباران

نمایشگاهی از آثار حجم و تصویرسازی با عنوان «رمضان» در فرهنگسرای ارسباران آماده بازدید علاقه‌مندان است.

در این نمایشگاه ۳۳ اثر تصویرسازی از سید حسام الدین طباطبایی با عنوان «زندگی حضرت علی (ع)» و ۱۳ اثر حجم و تصویرسازی از هاجر سلیمی نمین با عنوان «رمضان ماهی» ارائه شده و تا ۱۴ تیر ساعت ۱۰ تا ۲۰ برای بازدید شهروندان برپاست.

علاقه‌مندان برای بازدید از نمایشگاه می‌توانند به فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان شریعتی، بالا‌تر از پل سیدخندان، خیابان جلفا مراجعه کنند.

نمایشگاه گروهی عکس «رمضان» در موزه عکسخانه شهر

از امروز یک‌شنبه ششم تیرماه ساعت ۱۶ نمایشگاه گروهی عکس «رمضان» با حضور ۱۴ عکاس در موزه‌ عکسخانه‌ شهر آغاز به کار می‌کند. این نمایشگاه از فراخوان عکس رمضان موزه عکسخانه و با انتخاب ۱۷ عکس برگزار می‌شود.

این نمایشگاه تا شنبه ۱۹ تیر در موزه عکسخانه شهر برپا خواهد بود. زمان بازدید شنبه تا چهارشنبه ۹ تا ۱۶ و پنج‌شنبه ۹ تا ۱۲ خواهد بود. علاقه‌مندان به بازدید می‌توانند به نشانی میدان هفتم تیر، میدان بهار شیراز، بوستان بهار شیراز، موزه عکسخانه شهر مراجعه کنند.

نمایشگاه عکس «نیایش» نگارخانه لاله

این نگارخانه نمایشگاه عکس «نیایش» را به مناسبت این ماه تا ۲۱ تیرماه برگزار می‌کند. این نمایشگاه گروهی به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان برنامه ریزی شده و شامل ۳۲ قطعه عکس در قالب مستند آیینی، از ۱۰ هنرمند عکاس است. همه آثار با موضوع اهمیت و نقش نیایش، دعا و کتاب آسمانی قرآن و اماکن مذهبی در فرهنگ اسلامی ایرانی و با همکاری انتشارات لوح نگار گردآوری شده و ارائه شده است.

این نگارخانه در خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی بوستان لاله، جنب هتل لاله واقع است و شماره تلفن ۸۸۹۶۰۴۹۲ پاسخگوی دیگر اطلاعات به مخاطبان خواهد بود.

نمایشگاه «ربنا» در باغ موزه هنر ایرانی

نمایشگاه «ربنا» مجموعه‌ای از آثار خوشنویسی و نقاشی‌خط استادان برجسته احمد آریامنش، غلامحسین امیرخانی، محمد احصایی، سالار احمدیان، نصرالله افجه‌ای، محمد بزرگی، امید خاکباز، کیخسرو خروش، محسن دایی نبی، طه بهبهانی، جلیل رسولی، روشن ضمیر، زنده رودی، علیرضا سعادتمند، کرمعلی شیرازی، اسرافیل شیرچی، عین‌الدین صادق‌زاده، مهدی فلاح، محمد فلسفی، محمد محمدپور، سعید نقاشیان است که به مناسبت این ماه مبارک برگزار در باغ موزه هنر ایرانی برپاست.

این نمایشگاه شامل ۴۰ تابلوی نفیس مزین به «اسماء الحسنی» است و تا ۱۱ تیرماه ادامه خواهد داشت.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از ساعت۱۸:۳۰ تا ۲۳ به باغ موزه هنر ایرانی واقع در میدان تجریش، خیابان دربندی (مقصود بیک)، سه راه دکتر حسابی، شماره ۳۰، باغ موزه هنر ایرانی مراجعه کنند و برای کسب اطلاع بیشتر با شماره ۲۲۶۸۶۰۶۳ تماس بگیرند.

نمایشگاهی با موضوع «نگاه رهبری به فرهنگ» در فرهنگسرای امام (ره)

در ماه مبارک رمضان و به منظور ترویج فرهنگ اسلامی نمایشگاهی با موضوع «نگاه رهبری به فرهنگ» در فرهنگسرای امام (ره) برپا است که گزیده‌ای از بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) درباره فرهنگ را در قالب ۶۶ اثر گرافیکی در ابعاد ۵۰×۷۰ به نمایش در آورده است.

در سال های اخیر رهبر انقلاب تاکیدات جدی به موضوع فرهنگ داشته و آن را از اقتصاد مهم‌تر دانسته‌‎اند و از فرهنگ به عنوان هوایی که ما در آن تنفس می‌کنیم یاد کرده‌اند. همچنین ایشان در دیدار اخیر خود با نمایندگان مجلس دهم به موضوع فرهنگ پرداخته و ضمن انتقاد از فضای جاری کشور در زمینه فرهنگ فرمودند: «در موضوع فرهنگ، نوعی ولنگاری و بی‌اهتمامی در دستگاه‌های فرهنگی به چشم می‌خورد، زیرا در تولید کالای فرهنگی مفید و جلوگیری از تولید کالای فرهنگی مضر، کوتاهی‌هایی صورت می‌گیرد.».

این نمایشگاه در راستای بهره‌گیری از فرهنگ اصیل و موثر اسلامی مبتنی بر آرا فرهنگی رهبر فرزانه انقلاب تا ۱۹ تیرماه در فرهنگسرای امام (ره) به نشانی نیاوران، خیابان باهنر، بین جماران و سه راه یاسر، خیابان امیرسلیمانی دایر است.

نمایشگاه «تجسم رنگ» در نگارخانه شیخ هادی

نگارخانه شیخ هادی نمایشگاه نقاشی «تجسم رنگ» را با تکنیک رنگ روغن و طراحی با آثاری از نیلوفر آهنگری برگزار می‌کند.

نیلوفر آهنگری که متولد سال ۶۵ است بیش از ۱۰ سال سابقه فعالیت حرفه‌ای در زمینه نقاشی را دارد. وی همچنین از محضر استادانی چونرضا سیروج و سید اصغر محمودی بهره برده است.

آهنگری در این نمایشگاه ۲۵ اثر به سبک رئالیسم را برای نمایش و فروش عرضه کرده است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه تا ۱۰تیرماه به نشانی خیابان ولیعصر (عج)، نرسیده به سه راه جمهوری، خیابان شهید حسین سخنور مراجعه کنند.

نمایشگاه «بهشت سامرا» در موزه هنرهای دینی امام علی (ع)

نمایشگاه «بهشت سامرا» از طرح‌های مطالعاتی مرمت و بازسازی حرم مطهر امامین عسکریین با حضور معماران، کار‌شناسان و هنرمندان علاقه‌مند و سفیر عراق در ایران، در این موزه برپاست.

علاقه‌مندان برای بازدید از این آثار هنری می‌توانند تا ۱۵ تیرماه به موزه امام علی (ع) واقع در خیابان ولی‌عصر (عج)، بالا‌تر از میرداماد، روبه‌روی بزرگراه نیایش، بلوار اسفندیار، شماره ۳۵ مراجعه کنند.

نمایشگاه «خانواده کولاژی» در نگارخانه شفق

نمایشگاه تصویرسازی با عنوان «خانواده کولاژی» به هنرمندی ریحانه رحیم‌پور اصفهانی با ارائه ۳۰ اثر در ابعاد مختلف با استفاده از تکنیک تصویرسازی کولاژ و پرتره در معرض دید علاقه مندان است.

رحیم‌پور دارای لیسانس هنرهای تجسمی و سابقه فعالیت ۱۶ ساله در تدریس به هنرجویان آموزش و پرورش را دارد وی همچنین تاکنون در جشنواره‌هایی با موضوع فلسطین را در کارنامه هنری خود دارا است.

علاقه‌مندان برای بازدید از نمایشگاه می‌توانند تا ۹ تیر از ساعت ۹ تا ۱۹ به فرهنگسرای شفق واقع در خیابان سید جمال‌الدین اسدآبادی، خیابان ۲۱ بوستان شفق مراجعه کنند.