بیرجند – معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: تروریست های اجاره ای عربستان در عراق می جنگند و توسط پزشکان اسرائیلی درمان می شوند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام ایمانی بعد از ظهر یکشنبه در نشست بررسی تحولات بحرین و نقش شیخ عیسی قاسم در این کشور اظهار کرد: امروز بحرین به منطقه حساس بین ایران و عربستان تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه مخالفان آل خلیفه در بحرین به دو گروه تقسیم می شوند، عنوان داشت: گروه نخست کسانی هستند که به دنبال بر اندازی حکومت آل خلیفه هستند و دوم نیز گروهی هستند که معتقدند حکومت آل خلیفه باید رویه خود را تغییر دهد که شیخ عیسی قاسم جزء گروه دوم بود.

سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم یک اشتباه محض

ایمانی ادامه داد: به همین دلیل به تعبیر مقام معظم رهبری سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم یک اشتباه محض از سوی حکومت آل خلیفه است.

معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی همچنین به اتفاقات کشور عربستان اشاره کرد و گفت: در دهه های اول و دوم انقلاب عربستان سعی کرد از باب صلح، ریا و تزویر وارد شود و روابط خوبی با ایران داشته باشد.

ایمانی اضافه کرد: اما از سال های ۸۵ به بعد و پس از پیروزی حزب الله لبنان موضع گیری او نسبت به ایران کاملا متفاوت شده و شمشیر را از رو بست.

وی با بیان اینکه امروز چه کسانی نمیدادند که تروریست های اجاره ای عربستان که در عراق می جنگند و توسط پزشکان اسرائیلی درمان می شوند؟، عنوان داشت: در سال های اخیر عربستان نقاب از چهره برداشته و عملا وارد میدان شده است.

معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی همچنین به سخنان اخیر شیخ حسن نصرالله در مورد کمک های ایران به لبنان اشاره کرد و گفت: امروز جمهوری اسلامی قدرتمندترین کشور در غرب آسیا بودن و این را دنیا نیز فهمیده است.

وی با بیان اینکه مدت هاست که عربستان و دشمنان سعی دارند بگویند که ایران خط خود را از حزب الله جدا کرده است، بیان کرد: به همین دلیل حزب الله احتیاج داشت که با این حرف ها روحیه نیروهای خود را تقویت و روحیه دشمن را تضعیف کند.