بروجرد – امام جمعه بروجرد با اشاره به حمایت سران عرب از رژیم غاصب اسرائیل گفت: در این راستا مسلمانان باید در راهپیمایی روز قدس حضوری پرشور داشته باشند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام حسن ترابی ظهر یکشنبه در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی مراسم روز جهانی قدس در بروجرد اظهار داشت: مسئله فلسطین و بیت المقدس یکی از موضوعات مهم نظام به شمار می رود و این رویداد مهم از سال ۴۲ و زمان شکل گیری نهضت امام خمینی(ره) مورد توجه مردم مسلمان ایران بوده است.

آینده نگری امام (ره) در نامگذاری روز قدس

وی اظهار داشت: بیش از ۶۰ سال است که فلسطین در اشغال غاصبان زورگو و ستمگرانی است که مردم مظلوم این سرزمین را از خانه و کاشانه خود آواره و تلاش می کنند تا فلسطین و بیت المقدس به فراموشی سپرده شود.

امام جمعه بروجرد بیان داشت: نام گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، به عنوان روز قدس حکایت از روشن بینی و آینده نگری امام راحل است که تلاش می شود تا با وحدت ملت مسلمان دنیا اشغالگران را با شکست بزرگی مواجهه کنند.

حجت الاسلام ترابی افزود: با ثبت این روز در دنیا با نام فلسطین، همه ساله در چنین روزی مسلمانان جهان همچون سیلی خروشان در دفاع از مظلومیت مردم این سرزمین در برابر ظلم مستکبران اسرائیل فریاد انزجار سر می دهند و این تدبیر امام باعث شد که دشمن در غصب اراضی اشغالی ناکام بماند.

وی گفت: ملت های مسلمان همه ساله به وظیفه شرعی خود عمل می کنند و نخواهند گذاشت فلسطین رو به فراموشی برود، و امسال همانند سالهای گذشته با حضور در راهپیمایی روز قدس بار دیگر مشت محکمی بر دهان استکبار زده خواهد شد.

تفاوت روز قدس امسال با سالهای گذشته

امام جمعه بروجرد اظهار داشت: مراسم روز قدس امسال با سالهای گذشته یک تفاوت چشمگیر دارد و آن این است که در گذشته سران عرب پشت پرده با غرب و اربابان غربی خود برای فلسطین نقشه می کشیدند و در ظاهر از آن حمایت می کردند اما امسال شاهد حمایت کشورهای عربی با رهبری آل سعود از اسرائیل و امریکا بصورت آشکارا هستیم.

حجت الاسلام ترابی با اشاره به حضور حداکثری ملت ایران در راهپیمایی روز قدس افزود: امسال نیز همانند سالیان گذشته شاهد خواهیم بود که مسلمانان با فریاد خود ائتلاف نامبارک سران عرب با اسرائیل و غرب و خیانت آنها به جهان اسلام را نمایان می شود.

وی گفت: مردم بروجرد هم در این روز با شکوه و با عظمت خاص در راهپیمایی شرکت خواهند کرد تا با زبان روزه نشان دهند که همواره و در هر شرایطی گوش به فرمان رهبری هستند و در مقابل ظلم و ستم ظالمان زمان نسبت به مظلومان بی توجه نخواهند بود.

لزوم اتحاد و همدلی مسلمانان برای آزادی فلسطین

همچنین در ادامه این جلسه فرماندار بروجرد با اعلام حمایت همه جانبه ملت ایران از مردم فلسطین روز قدس را جشن پیروزی مسلمانان بر کفر جهانی خواند.

مسلم پورقاسمیان با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در مورد نابودی اسرائیل افزود: ما اطمینان داریم که به زودی این رژیم خونخوار از صحنه روزگار محو خواهد شد و این امر زمانی عملی خواهد شد که مسلمانان سراسر دنیا با هم اتحاد و همدلی داشته باشند.

وی اظهار داشت: حضور در مراسم راهپیمایی روز قدس وظیفه شرعی مردم است و روزه داران بروجرد با حضور پر شور خود در این مراسم بار دیگر خواب خوش دشمنان را آشفته خواهند نمود.

بنا بر این گزارش، مراسم راهپیمایی روز قدس همزمان با سراسر کشور، جمعه ۱۱ تیرماه از ساعت ۱۱:۳۰ صبح از میدان قیام شهرستان بروجرد آغاز و بعد از پیمودن مسیر راهپیمایی لحظات اذان ظهر با اقامه نماز در مصلای نماز جمعه به اتمام خواهد رسید.