ترجمه ژاپنی کتاب نهضت امام حسین (ع) در وجدان مردمی به کوشش مرکز مطالعات و پژوهش‌ های آستان حسینی در کربلا چاپ و منتشر شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه اطلاع‌ رسانی کربلا، کتاب نهضت امام حسین(ع) در وجدان مردمی با عنوان عربی ثوره الامام الحسین فی الوجدان الشعبی به قلم مرحوم شیخ محمدمهدی شمس‌الدین(زاده ۱۵ شعبان ۱۳۵۴، نجف ـ وفات ۲۱ دی ۱۳۷۹، بیروت) تألیف شده است. وی از فقها، علما و اندیشمندان وارسته شیعه و رییس سابق مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان بود.

این کتاب به درخواست مرکز مطالعات و پژوهش‌های وابسته آستان مقدس امام حسین(ع) و از سوی اوتسومو اواکادوا، رییس مرکز مطالعات خاورمیانه ژاپن، به زبان ژاپنی ترجمه شده است.

ترویج و گسترش فرهنگ و مفاهیم نهضت حسینی و آگاهی‌بخشیدن به غیرمسلمانان نسبت به عمق این نهضت و ابعاد آن از اهداف ترجمه کتاب نهضت امام حسین(ع) در وجدان مردمی محسوب می‌شود.

مرکز مطالعات و پژوهش‌های آستان مقدس حسینی پیش از این با مرکز مطالعات خاورمیانه ژاپن توافق‌نامه‌ای امضا کرد که بر اساس آن دو طرف در زمینه چاپ، نشر و توزیع کتاب همکاری می‌کنند.

ترجمه کتاب «نهضت امام حسین(ع) در وجدان مردمی» نخستین همکاری مشترک این دو نهاد است که قرار است در محافل ادبی و فرهنگی ژاپن توزیع شود.