نخست وزیر عراق با حضور در شهر آزادشده فلوجه، علاوه بر برافراشتن پرچم این کشور در مرکز فلوجه، وعده به اهتزاز درآوردن آن در شهر موصل را داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه سومریه نیوز، «حیدرالعبادی» نخست وزیر عراق که پس از آزادسازی کامل شهر فلوجه عراق از لوث تکفیری های داعش در این شهر حضور یافته است، پرچم عراق را در مرکز این شهر به اهتزاز در آورد.

بر اساس این گزارش حیدر العبادی با حضور در شهر فلوجه واقع در استان الانبار، پرچم عراق را در مرکز این شهر برافراشت و وعده به اهتزاز درآوردن آن را در شهر موصل داد.

وی در همین راستا از مردم موصل درخواست کرد که به شایعه هایی که از سوی داعش پخش می شود، اعتنا نکنند و برای آزادسازی نینوی آماده باشند.

حیدرالعبادی همچنین اعلام کرد که نیروهای عراقی شمار زیادی از تروریست های داعش را در فلوجه به هلاکت رساندند و افزود: به سیاسی های داعشی اجازه نخواهیم داد که به مناطق آزادشده بازگردند.

نخست وزیر عراق همچنین در ادامه از مردم شهر فلوجه درخواست کرد که در خیابان ها حضور پیدا کنند و آزادسازی شهر را جشن بگیرند. وی همچنین همگان را به آشتی دسته جمعی برای زندگی کردن به صورت مسالمت آمیز فراخواند.

حیدرالعبادی در ادامه در خصوص باقی ماندن گروه تروریستی-تکفیری داعش در عراق نیز اعلام کرد که هیچ جایی برای داعش در عراق باقی نخواهد ماند.

وی همچنین تصریح کرد: برخی افراد در صدد کارشکنی در مسیر فعالیت های دولت و پارلمان بودند تا بدین صورت در آزادسازی شهر فلوجه مشکل ایجاد کنند.

شایان ذکر است «عبدالوهاب الساعدی» فرمانده عملیات فلوجه امروز اعلام کرد که عملیات نظامی در فلوجه به پایان رسید.

وی با بیان این مطلب افزود: عملیات نظامی در فلوجه با آزاد سازی منطقه «الجولان» در شمال فلوجه به انتها رسید و در جریان این عملیات که بیش از یک ماه به طول انجامید هزار و ۸۰۰ تروریست داعش به هلاکت رسیدند.