ارتش لبنان در بیانیه ای با اشاره به جزئیات چهار انفجار انتحاری بامداد امروز در منطقه «القاع» واقع در شرق این کشور، اعلام کرد: در این انفجارها شماری از نیروهای نظامی لبنان به شدت مجروح شدند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از پایگاه النشره، ارتش لبنان با صدور بیانیه ای، جزئیات چهار انفجار انتحاری بامداد امروز در منطقه «القاع» واقع در شرق این کشور را تشریح کرد.

بر اساس این گزارش، در بیانیه ارتش آمده است: یک عامل انتحاری وابسته به تکفیریها ساعت ۴:۲۰ بامداد امروز (۵:۵۰ به وقت تهران) خود را در مقابل منزل یکی از شهروندان لبنانی منفجر کرد.

در ادامه این بیانیه آمده است: پس از انفجار اول، ۳ عامل انتحاری دیگر به صورت پی در پی خود را در مسیر مقابل منزل مذکور منفجر کردند که به دنبال این سلسله انفجارها شماری از شهروندان لبنانی جان باختند.

ارتش لبنان همچنین اعلام کرده است: وقوع ۳ انفجار پی در پی موجب شد تا چهار نظامی لبنانی که در مسیر رسیدن به محل وقوع انفجار اول بودند، به شدت مجروح شوند.

در ادامه بیانیه ارتش لبنان آمده است: نیروهای امنیتی تمامی راه های منتهی به مکان های وقوع انفجارها را مسدود کرده و تلاش خود برای شناسایی مظنونین به دست داشتن در این انفجارها را آغاز کرده اند.

از سوی دیگر، برخی از منابع امنیتی اعلام کردند که احتمال دارد که هدف اصلی چهار عامل انتحاری، منطقه «القاع» نبوده باشد.

این منابع افزودند: به احتمال زیاد دو نفر از عاملان انتحاری قصد داشتند گمرک را که در ساعات اولیه بامداد بسیار شلوغ است هدف قرار داده و دو عامل انتحاری دیگر نیز پس از آن، یکی از پایگاه های ارتش لبنان را هدف قرار دهد.

بر همین اساس، پس از لو رفتن نقشه عاملان انتحاری، آنها برای اینکه توسط نیروهای امنیتی بازداشت نشوند، اقدام به منفجر کردن خود در منطقه «القاع» کردند.

گفتنی است، منابع لبنانی بامداد امروز از کشته شدن ۶ نفر و زخمی شدن ۱۹ نفر دیگر در چهار انفجار انتحاری در منطقه القاع در شرق لبنان خبر دادند.

این انفجارها به فاصله هر ۱۰ دقیقه رخ داد و در نزدیکی مرکز گمرگ در مرزهای لبنان در منطقه القاع بود.زخمی شدگان به بیمارستان دولتی و بتول در هرمل منتقل شدند.

شبکه المنار نیز اعلام کرد که این انفجارهای انتحاری از سوی داعش انجام گرفته است.