سوزان رایس اعلام کرد که به رغم خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، آمریکا در راستای تضمین تداوم همکاریهای دو جانبه در مبارزه علیه تروریسم عمل خواهد کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رویترز،‌ «سوزان رایس» مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که نگرانیهای امنیتی این کشور بابت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا «نسبتاً اندک» است و آمریکا در راستای تضمین تداوم همکاریهای دو جانبه با این کشور در حوزه مبارزه علیه تروریسم و سایر موضوعات امنیتی دست به اقدام خواهد زد.

رایس اظهار داشت که آمریکا و انگلیس «نزدیکترین شریک و متحد یکدیگر باقی می مانند»، آنهم در زمانیکه ضرورت «اتحادی مستحکم میان اعضای ناتو بیش از گذشته احساس می شود».

مشاور امنیت ملی آمریکا در ادامه افزود: «ما هرآنچه که برای تضمین همکاریهای دوجانبه در حوزه هایی همچون مبارزه با تروریسم لازم است، انجام خواهیم داد».

رایس با اشاره به گفتگوی تلفنی اوباما رئیس جمهوری آمریکا و «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس پس از اعلام نتایج همه پرسی این کشور گفت: «علاوه بر بحث و تبادل نظر پیرامون پیامدهای این خروج و احترام گذاشتن به اراده مردم انگلیس،‌ این شرایط فرصت مناسبی برای رئیس جمهور آمریکا فراهم آورد تا نشان دهد همچنان برای دیوید کامرون به عنوان یک شریک و یک دوست ارزش و احترام ویژه ای قائل است».

گفتنی است که طی روزهای باقیمانده از نخست وزیری کامرون، اوباما و نخست وزیر انگلیس بطور نزدیک همکاری خواهند کرد و در نشست آتی ناتو در ماه ژوئیه در ورشو با یکدیگر دیدار می کنند.