انهدام هشت خودرو داعش در غرب فلوجه و حرکت نیروهای مبارزه با تروریسم عراق به سوی جنوب موصل از مهمترین اخبار امنیتی این کشور است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه السومریه، اسماعیل المحلاوی فرمانده عملیات الانبار اعلام کرد: در حملات هوایی به مواضع داعش در الحلابسه در غرب فلوجه هشت خودرو بمبگذاری شده داعش که عوامل انتحاری آنها را هدایت می کردند، منهدم شدند.

وی افزود: در این حملات خودروها منهدم شدند و همه عوامل انتحاری در داخل آن کشته شدند.این خودروهای بمبگذاری قصد داشتند که نیروهای پیشقراول برای آزاد سازی مناطق الحلابسه و البوعلوان را هدف قرار دهند.

وضعیت فلوجه پس از آزاد سازی از نگاه تایمز انگلیس

روزنامه تایمز انگلیس اعلام کرد: ارتش عراق دهها جسد در فلوجه کشف کرده است که به دست داعش اعدام شده اند.گمان می رود این اجساد که دست بسته هستند متعلق به نیروهای عراقی باشد.

این رسانه یک قفس آهنی کوچک را به تصویر کشیده است که داعش در آن زندانیان را قرار می داد و در خیابانهای فلوجه قبل از اعدام می گرداند.

در گزارش تایمز آمده است: بسیاری از ساختمانهای فلوجه پس از آزادسازی کاملا سالم هستند و برخلاف الرمادی، بیجی، تکریت و سنجار که در آن همه زیر ساختها از سوی نابود شده بود.

ربودن غیرنظامیان در شرقاط از سوی داعشی ها

یک منبع امنیتی در فرماندهی عملیات استان صلاح الدین اعلام کرد: داعش تعدادی از غیرنظامیان را در شرقاط در شمال صلاح الدین ربوده است.این اطلاعات به نقل از منابع محلی دریافت شده است.

منابع مذکور افزودند: داعش ۶ غیرنظامی را ربوده و در شرقاط زندانی کرده است.در میان ربوده شدگان شیخ احمد عبود العمیریی یکی از شیوخ عشیره اللهیب در شرقاط به چشم می خورد.

دفع یورش داعش به رطبه در الانبار

عماد مشعل فرماندار الرطبه در استان الانبار گفت: داعش از سمت صحرای غربی به شهر الرطبه در ۳۱۰ کیلومتری غرب شهر الرمادی در استان الانبار عراق یورش برده است.داعشی ها با خودرو بمبگذاری شده و خمپاره و درگیری مسلحانه به الرطبه یورش بردند.

وی افزود: نیروهای پلیس و عشایر یورش را دفع و خودروهای بمبگذاری شده را منهدم کردند و همه عوامل انتحاری در داخل آن را به هلاکت رساندند.داعشی های باقیمانده مجبور به فرار شدند.

مشعل تاکید کرد: در این یورش سه نیروی عراقی زخمی شدند.اوضاع در شهر الرطبه تحت کنترل نیروهای امنیتی و عشایری است.

نیروهای مبارزه با تروریسم رهسپار جنوب موصل شدند

سرلشگر عبدالغنی الاسدی فرمانده نیروهای مبارزه با تروریسم عراق گفت: نیروهای مبارزه با تروریسم برای آزاد سازی مناطق جنوب شهر موصل عازم این منطقه شده اند.تاکتیک های نظامی تغییر نکرده است و نیروها مصمم به آزاد سازی جاده سریع السیر و رسیدن به جنوب موصل در مرکز استان نینوا هستند.نیروها، ورودی شرقاط را آزاد کرده اند و در تدارک حرکت به سوی قیاره در جنوب موصل هستند.

انهدام لودر بمبگذاری شده داعش در عامریه فلوجه

راجع عیفان عضو کمیته امنیتی در شورای استان الانبار گزارش داد: نیروهای امنیتی و عشایر امروز ، موفق به درهم شکستن داعش در عامریه الفلوجه شدند.نیروها یک لودر بمبگذاری شده را منهدم کردند.