فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: با توجه به انتقال داعش توسط آمریکا به افغانستان ستاد کل نیورهای مسلح تصمیم گرفت که ارتش در مرزهای شرق هم باشد.

به گزارش پرس شیعه، امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در نشست خبری که صبح امروز (دوشنبه) به مناسبت ۲۹ فروردین روز ارتش در ستاد فرماندهی نزاجا برگزار شد، اظهار داشت: مشخصه اصلی ارتش جمهوری اسلامی ایران ولایت مداری و ولایت محوری است و امام راحل با انتخاب ۲۹ فروردین به عنوان روز ارتش موجبات تشکیل ارتش ولایی را ایجاد کرد.

وی افزود: ارتش در مقاطع مختلف انقلاب توانست نقش مهم خود را به خوبی ایفا کند، در مرحله اول در ابتدای انقلاب بود که به فرمان امام خمینی (ره) به مقابله با گروهک‌های ضد انقلاب پرداخت و توانست طومار آنها را در هم بپیچد.

حیدری مرحله دوم درخشش ارتش را دوران دفاع مقدس دانست و گفت: حضور نیروی زمینی ارتش در مرزها و مقابله با دشمن متجاوز که حمایت استکبار جهانی را داشت توانست آنها را متوقف کند و بعد از آن توانست با همراهی سپاه و بسیج، دشمن را از خاک ایران اسلامی بیرون کند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: امروز ارتش در مرزهای غرب، جنوب غربی و شرق حضور دارد و با توجه به انتقال داعش توسط آمریکا به افغانستان ستاد کل نیورهای مسلح تصمیم گرفت که ارتش در مرزهای شرق هم باشد.

وی با اشاره به خدمات ارتش در امداد رسانی به مردم در بلایای طبیعی مانند زلزله و سیل گفت: در زلزله کرمانشاه مردم عزیز کشورمان به خوبی خدمات ارتش در امداد رسانی به مردم را دیدند، در سیل اخیر نیز ارتش با سرعت در گلستان، لرستان و خوزستان وارد میدان شد و ۲۱ یگان عمده و سه قرارگاه مرکزی و لشکری ارتش در حال امداد رسانی به مردم هستند..

ادامه دارد…