رئیس دانشگاه امام کاظم (ع) عراق در دیدار با رایزن فرهنگی کشورمان خواستار استفاده از تجربیات ایران در زمینه آموزش عالی شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، علی یعقوبی، رییس دانشگاه امام کاظم (ع) با غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی کشورمان، دیدار و خواستار استفاده از تجربیات ایران در زمینه آموزش عالی و همکاری با دانشگاه‌های کشورمان شد.

یعقوبی، در این دیدار با اشاره به پیوندهای دیرین عمیق و پایادار میان دو ملت ایران و عراق که نمونه‌ای خوب در سطح منطقه‌ای است، به معرفی دانشگاه امام کاظم (ع) پرداخت.

وی با بیان اینکه دانشگاه امام کاظم (ع) دانشگاهی دولتی وابسته به دیوان وقف شیعی است، گفت: این دانشگاه در حال حاضر دارای ۲۳ هزار دانشجو در ۱۱ رشته آموزشی و در ۷ شعبه در استان‌های مختلف جنوبی و شهر بغداد، است.

رییس دانشگاه امام کاظم (ع) در ادامه با اشاره به برنامه‌های پیش روی این دانشگاه در حوزه پژوهشی، به‌روزرسانی منابع آموزشی و ایجاد رشته‌های جدید آموزشی در مقاطع تحصیلات تکمیلی، خواستار استفاده از تجربه غنی ایران در زمینه آموزش عالی و همچنین همکاری با دانشگاه‌های کشورمان در زمینه‌های انجام پژوهش‌های مشترک، آموزش دانشجویان و کادر دیوان وقف شیعی، برگزاری دوره‌های مشترک تحصیلی، تبادل استاد و دانشجو شد.

پس از آن، رایزن فرهنگی کشورمان در عراق هم به پیشرفت‌های علمی کشورمان در حوزه‌های مختلف علمی و فناوری اشاره کرد. اباذری تصریح کرد: حجم هیأت‌های علمی و فناوری میان دو کشور نشان از عمق روابط علمی و فناوری دارد و رایزنی فرهنگی ایران در عراق آمادگی دارد تا زمینه‌های ارتباط دانشگاه امام کاظم (ع) با دانشگاه‌های ایرانی را ایجاد کند.

همچنین در این دیدار برگزاری دوره‌های آموزش زبان فارسی در دانشگاه امام کاظم (ع) از سوی رایزن فرهنگی کشورمان پیشنهاد شد که با استقبال رییس این دانشگاه، همراه شد.