«محمد عبو» وزیر تجارت خارجی مغرب هرگونه روابط تجاری این کشور با رژیم صهیونیستی را تکذیب کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روسیا الیوم، «محمد عبو» وزیر تجارت خارجی مغرب بر عدم وجود هرگونه روابط تجاری این کشور با رژیم صهیونیستی و مقابله با ورود تمام کالاهای اسرائیلی به مغرب تاکید کرد.

وزیر تجارت خارجی مغرب روز سه شنبه در جلسه عمومی مجلس نمایندگان این کشور در پاسخ به سوالی پیرامون ورود خرماهای اسرائیلی به بازارهای مغرب طی ماه رمضان اعلام کرد که دولت این کشور تاکنون هیچ مجوزی برای واردات خرما یا دیگر کالاهای صهیونیستی صادر نکرده است.

عبو افزود که آمارها و اطلاعات رسمی موجود حکایت از آن دارد که مغرب هیچ گونه رابطه تجاری با رژیم صهیونیستی ندارد. وی همچنین تاکید کرد که دولت مغرب به مبارزه با واردات تمام کالاهای اسرائیلی چه از طریق قاچاق یا جعل اطلاعات کشور تولیدکننده کالاها اهتمام دارد.

عبو همچنین تصریح کرد که کشورش به تصمیمات صادره از سوی اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی در خصوص روابط تجاری و اقتصادی با رژیم صهیونیستی پایبند است.

سازمان های غیردولتی مغرب طی ماه رمضان جاری از برنامه ای برای تحریم خرماهای اسرائیلی که به طور سری وارد بازارهای مغرب شده است، خبر دادند. «سیون اسیدون» رئیس جنبش تحریم و اعمال مجازات اسرائیل موسوم به «BDS مغرب» مقامات مغربی را به اتخاذ موضع آشکار و اقدامات لازم برای ممانعت از ورود خرما از رژیم صهیونیستی به مغرب فراخواند.

«مهدی مزواری» نماینده عضو یک حزب مخالف مغرب ارزش کالاهای ورودی رژیم صهیونیستی به این کشور را حدود ۵۰ میلیون دلار اعلام کرده و اظهار داشت که امکان ندارد این میزان کالا از طریق قاچاق وارد مغرب شده باشد.

مزواری همچنین منع مطلق مبادلات تجاری با رژیم صهیونیستی و ممانعت از ورود کالاهای اسرائیلی از طریق هر کشوری که باشد را خواستار شد.