وزیر دفاع کویت از آمادگی کشورش برای قرار دادن پایگاه های هوایی خود در اختیار ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری آمریکا خبر داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از النشره، «خالد الجراح الصباح» وزیر دفاع کویت امروز جمعه سخنانی را در خصوص آمادگی کویت برای ارائه کمک های لجستیکی به ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری آمریکا مطرح نمود.

بر اساس این گزارش، وی در این زمینه اظهار داشت: در صورت لزوم آماده ایم تا پایگاه های هوایی خود را در اختیار ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری آمریکا قرار دهیم.

وزیر دفاع کویت با بیان اینکه کشورش از ارائه هیچ کمکی به ائتلاف بین المللی ضد داعش دریغ نمی کند، تصریح کرد: جنگنده های ائتلاف بین المللی ضد داعش این اجازه را دارند در هر زمانی که خواستند از پایگاه های هوایی کویت استفاده کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ائتلاف سعودی به اصطلاح اسلامی ضد تروریسم اشاره کرده و اظهار داشت: این ائتلاف به منظور مقابله با گروه های تکفیری تشکیل شده است نه فقط گروه تروریستی داعش.

گفتنی است، روز چهارشنبه هفته جاری مقامات کویتی مخالفت خود با پیوستن به «ائتلاف عربی» به اصطلاح ضد داعش برای اعزام نیروهای زمینی به سوریه را اعلام کردند.