وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که یک هیئت روسی بلندپایه با ولیعهد سعودی در ریاض دیدار و درباره سوریه رایزنی کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روسیا الیوم، یک هیئت روسی بلندپایه متشکل از وزارتخانه های امور خارجه و دفاع با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی در ریاض دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار درباره موضوعات دوجانبه و مسائل منطقه بحث و تبادل نظر شد. سوریه یکی از مهمترین محورهای گفتگو در این دیدار بود.

وزارت خارجه روسیه امروز در بیانیه ای با اعلام این خبر افزود: «الکساندر لاورنتیف» فرستاده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه، «سرگئی ورشینین» معاون وزیر خارجه روسیه و همچنین دو نفر از نمایندگان وزارت دفاع در دیدار با محمد بن سلمان حضور داشتند.

در ادامه بیانیه گفته شده است که در این دیدار به طور مفصل درباره روبط فیمابین و اوضاع خاورمیانه و منطقه خلیج فارس گفتگو شد. طرفین همچنین درخصوص اهتمام ویژه به وجود تضمین هایی برای سازش سیاسی پایدار در سوریه بر اساس قطنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت و حمایت از بازسازی سوریه تاکید کردند.

وزارت خارجه روسیه در این بیانیه خاطرنشان کرد که در جریان دیدار با محمد بن سلمان بر ضرورت تکمیل تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه در اسرع وقت به عنوان یک گام مهم برای پیشبرد روند سیاسی در این کشور تاکید شد.