ارقام و آمارهای مراکز پژوهشی و تحقیقاتی ارتش رژیم صهیونیستی در بررسی توان رزمی حزب الله که دال بر افزایش اقتدار و توان رزمی آن در مقایسه با سال ۲۰۰۶ و جنگ ۳۳ روزه بود، وحشت صهیونیستها را از کابوس شکست دو چندان کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ سرهنگ الون مدنس فرمانده تیپ ۳۰۰ در ارتش رژیم صهیونیستی در حال گشت و عبور از برجهای دیده بانی که در مرزهای لبنان نصب شده بود، به گزارشگر رژیم صهیونیستی گفت: حزب الله تحرکات ما را زیر نظر دارد همانگونه که ما آنها را تحت نظر داریم.
وی افزود: مناطقی که خارج از دید ماست ما را بیشتر از این نقاط که در معرض دید ما قرار دارد نگران می کند.
گزارشگر صهیونیست گفت: حزب الله از یک سازمان تروریستی به یک ارتش مجهز و مسلح که همچنان در حال افزایش توان رزمی خود است، تبدیل شده است.
حزب الله در زمینه فن آوری تجسس و جمع آوری اطلاعات گام بلندی برداشته و پهبادهای بسیاری در اختیار دارد.
حزب الله همچنین فن آوری کنترل از راه دور را نیز در اختیار دارد.
نوعام تیفون فرمانده سابق سپاه شمال در ارتش رژیم صهیونیستی گفت: حزب الله با وجود توان رزمی بالا شمار بسیاری از نیروی خود را در جنگ با گروههای تکفیری سوریه از دست داد. اما از سویی در زمینه جنگ چریکی توانمندی بسیاری را کسب کرده است. با توجه به این یافته حزب الله امکان فعال کردن جبهه اسرائیل و جنگ در دو جبهه همزمان را ندارد.
گزارشگر صهیونیست خارطرنشان کرد: آمارها و مطالعات عکس ادعای برخی مسؤولین را ثابت می کند. بر اساس آمارهای ارتش در صورت فعال شدن جبهه اسرائیل، حزب الله روزانه با ۱۵۰۰ خمپاره و موشک اسرائیل را هدف قرار می دهد.
وی افزود: بررسی ها نشان می دهد شمار رزم جویان حزب الله در سال ۲۰۰۶ ، ۱۷ هزار رزمنده بود در حالی که در سال ۲۰۱۶ تعداد رزمنده های حزب الله ۴۵ هزار نفر می باشد.
در جنگ ۲۰۰۶ شمار موشکهای کوتاه برد حزب الله ۱۰ هزار فروند بود در حالی که شمار این موشکها در حال حاضر ۱۰۰ هزار فروند می باشد. موشک های کوتاه برد به اراضی بندر حیفا اصابت می کند.
موشکهای میان برد حزب الله در جنگ ۲۰۰۶ ، ۸۰۰ فروند بودند در حالی که شمار آنها به چند هزار رسیده است.
موکشهای دور برد در جنگ ۲۰۰۶ حدود ۵۰ موشک برآورد شده در حالی که پیش بینی شمار آنها در حال حاضر به بیش از ۱۰۰۰ فروند می باشد.
گزارشگر صهیونیست گفت: بنابراین پیش بینی می شود جنگ آینده با حزب الله دشوار تر و با تلفات و خسارتهای چند برابر بیشتر از جنگ ۳۳ روزه خواهد بود و جبهه داخلی و مناطق غیر نظامی بیشترین تلفات را می دهند. سامانه پدافندی گنبد آهنین و عصای جادوگر تنها مناطق نظامی و راهبردی را تحت پوشش و حمایت خود قرار می دهد.
سرهنگ الون مدنس فرمانده تیپ ۳۰۰ اسراییل در این باره گفت: جنگ آینده با حزب الله بسیار خطیر و با تلفات سهمگین خواهد بود.