گروهی از افراد مسلح معارض سوری، فرودگاه نظامی الحمدان در نزدیکی شهر البوکمال سوریه را از کنترل عناصر گروه تروریستی داعش خارج کردند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سایت روسیا الیوم، فعالان تایید کردند: افراد مسلح ائتلاف معارض موسوم به “ارتش جدید سوریه” فرودگاه الحمدان در نزدیک شهر البوکمال در مرز سوریه با عراق را با کمک نیروهای خارجی به کنترل خود در آوردند.

این فعالان افزودند: در این عملیات، نیروهای چترباز خارجی بامداد امروز با بالگرد در محل فرود آمدند و درگیری های شدیدی با عناصر داعش که در داخل فرودگاه سنگر گرفته بودند، روی داد.

یکی از سران این ائتلاف گفت: نیروهای مسلح معارض مورد حمایت آمریکا درحال نبرد شدید با عناصر داعش در خیابانهای شهر البوکمال هستند و پیشروی سریعی دارند.

مزاحم السلوم سخنگوی ائتلاف موسوم به ارتش جدید سوریه به خبرگزاری فرانسه تلفنی گفت: عملیات را ساعت شش بعد از ظهر سه شنبه با پشتیبانی هوایی ائتلاف بین المللی از منطقه التنف در مجاورت مرز عراق و سوریه آغاز کردیم و درگیری ها با داعش در ناحیه واقع در شمال منطقه التنف و جنوب شهر البوکمال درجریان است.

برخی عناصر مسلح سوری مخالف نیز از کنترل بر روستای الحمدان بدون ارایه جزئیات بیشتری خبر دادند.

گروه موسوم به ارتش جدید سوریه در نوامبر سال ۲۰۱۵ میلادی تشکیل شد و صدها نفر از آنها در پادگانهای وابسته به ائتلاف بین المللی تحت رهبری آمریکا در اردن آموزش دیدند.