صومعه سرا – رئیس تبلیغات اسلامی صومعه سرا گفت: دوگانگی بین رویکرد خانواده و جامعه نسبت به مساله حجاب، سبب بروز ناهنجاری دراین حوزه شده است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت السلام منوچهر احمدی پور در جلسه شورای اداری که ظهر چهرشنبه در سالن جلسات فرمانداری شهرستان صومعه سرا برگزار شد، اظهار کرد: موضوع عفاف و حجاب بسیار مهم و از دغدغه های امروز جامعه است.

وی با بیان اینکه یکی از مبانی مهم در این حوزه بحث عفت است، افزود: فردی که عفیف است خود به خود همه جوانب عفت را رعایت می کند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی صومعه سرا خاطرنشان کرد: عفت مقوله ای نیست که به وسیله تبلیغات فهمانده شود بلکه باید عفت را در وجود انسان نهادینه کرد.

وی نهادینه کردن عفت را دارای مراحل دانست و گفت: متاسفانه نمی توان به راحتی و با تعدادی سخنرانی، برنامه و آموزش انسان را عفیف کرد.

حجت الاسلام احمدی پور تأکید کرد: می توان تعدادی از افراد جامعه را به زور با حجاب کرد ولی هیچ انسانی به زور عفیف و پاکدامن نمی شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی به نبود اعتقاد قلبی در زمینه عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: یکی از راهکار های سازمان های فرهنگی ایجاد زمینه های اعتقاد قلبی به این موضوع در سطح جامعه است.

وی با اشاره به اجرای طرح موفقیت آمیز «گیلان مطهر» در ایام تعطیلات نوروز، تصریح کرد: این طرح با همکاری نیروی انتظامی، بسیج و روحانیان مستقر و اعزامی اجرا شد که تأثیراتی مثبت فراوانی در ایام نوروز در حوزه عفاف و حجاب داشت.

احمدی پور دلیل موفقیت این طرح را تذکر لسانی و مودبانه عنوان و خاطرنشان کرد: متاسفانه در بسیاری از مواقع ما این تذکر لسانی را نادیده گرفته و از فرصت ها برای صحبت در زمینه معضلات اجتماعی و فرهنگی استفاده نمی کنیم.

وی با بیان اینکه موضوع عفاف و حجاب جزء اعتقادات ما محسوب شده و باید از همه ظرفیت ها چه برنامه های فرهنگی چه غیر فرهنگی برای بیان این معضل استفاده شود، اظهار کرد: در این خصوص همه دستگاه ها باید تعامل و همکاری داشته تا بتوان گامی موثر در این زمینه برداشته شود.

دوگانگی میان خانواده و جامعه دلیل بروز ناهنجاری در حوزه عفاف و حجاب

رئیس اداره تبلیغات اسلامی به کانون خانواده ها به عنوان پایه و اساس شکل گیری تفکرات فردی و اعتقادی اشاره کرد و یادآورشد: متاسفانه امروز مشکل تفکر غلط والدین درباره عفاف و حجاب مسئله ساز شده است.

وی با بیان اینکه فرزندان با حضور در جامعه های آموزشی همانند مدرسه، دانشگاه و تأسی از دیگران تمایل خود را به رعایت این موضوع نشان می دهند، افزود: وجود دوگانگی میان جامعه و خانواده موجب بروز و ظهور این ناهنجاری می شود.

حجت الاسلام احمدی پور به نقش آموزش و پرورش با توجه به جامعه آماری بالا از کودکان و نوجوانان بسیار مهم و تأثیرگذار برشمرد و خاطرنشان کرد: به تلاش های مضاعفی در این حوزه نیازمند هستیم.

وی ادامه داد: باید جامعه را نسبت به موضوع عفاف و حجاب حساس کرد.