بندرعباس – معاون سیاسی استاندار هرمزگان گفت: هرمزگان به لحاظ همجواری با کشورهای حاشیه خلیج فارس و بهره مندی از مواهب الهی همچون جزایر قشم و کیش می تواند به قطب درمانی منطقه تبدیل شود.

به گزارش پرس شیعه؛ بهروز اکرمی بعد از ظهر چهارشنبه در نشست کارگروه سلامت استان هرمزگان، عنوان کرد: یکی از دستاوردهای مهم دولت یازدهم توجه ویژه به بخش بهداشت و درمان است و در این مدت شاهد توسعه زیرساخت‌های درمانی بوده ایم بطوریکه پرداخت هزینه های درمانی از جیب مردم کاهش محسوسی داشته است.

اکرمی با اشاره به ظرفیت های موجود در استان، گفت: هرمزگان به لحاظ همجواری با کشورهای حاشیه خلیج فارس و بهره مندی از مواهب الهی همچون جزایر قشم و کیش می تواند به قطب درمانی منطقه تبدیل شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان افزود: البته برای رسیدن به این مهم راه طولانی در پیش است و باید با ورود بخش خصوصی به این حوزه ، ضمن توسعه زیرساخت های درمانی استان از جمله افزایش تخت های بیمارستانی، تجهیز مراکز درمانی به تجهیزات روز دنیا و از طرفی آموزش کادر درمان برای ارائه مطلوب خدمات به مراجعه کنندگان هرمزگان را به قطب درمانی منطقه تبدیل کرد.

رئیس کارگروه سلامت استان هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم تربیت نیروی متخصص در استان خاطر نشان کرد: توجه به آموزش کادر بهداشتی و توسعه زیرساختها در این بخش باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد زیرا توجه به بخش بهداشت می تواند بسیاری از هزینه های تحمیلی در بخش درمان را کاهش دهد.

وی افزود: باید کاستی های موجود در بعد منابع انسانی بهداشت و درمان استان احصاء شود و با تدوین برنامه میان مدت مشخص ضمن رفع این کمبودها، شاخص های درمانی استان را در کشور ارتقاء داد.

اکرمی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت برخی مراکز تصفیه آب در استان گفت: فعالیت اینگونه مراکز تصفیه و بسته بندی آب در سطح شهر دلیلی بر وجود آلودگی در آب شرب نیست زیرا طبق اعلام نظر کارشناسی مسئولان آبفا و دانشگاه علوم پزشکی، آب شرب شهر بندرعباس هیچ مشکلی ندارد.