ایلام-امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه اقتدار نظام اسلامی با روحیه انقلابی به دست آمده است، گفت: تاثیرگذاری انقلاب اسلامی در منطقه حساس خاورمیانه از دستاوردهای انقلاب است.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام محمد نقی لطفی در خطبه های نماز جمعه شهر ایلام اظهار داشت: مهمترین ویژگی منحصر به فرد انقلاب اسلامی در مقایسه با همه انقلاب‌های جهان معاصر این است که انقلاب بر اساس دین و مذهب شکل گرفت و به پیروزی رسید و استمرار پیدا کرد و در قالب نظام جمهوری اسلامی غریب به چهار دهه به حیات نورانی خود ادامه می‌دهد.

وی عنوان کرد: اقتدار نظام اسلامی و ملت بزرگ ایران با روحیه انقلابی به دست آمده نه با دیپلماسی انفعالی و لبخند و هویت ملی و خودباوری ایرانی اسلامی، همچنین بازگشت به ارزش‌های دینی، شادابی انقلاب، اقتدار و تاثیرگذاری انقلاب اسلامی در منطقه حساس خاورمیانه از دستاوردهای انقلاب در سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: انتخابات و فرایند آن و حضور حداکثری مردم از مهمترین نشانه‌های مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خود و کشور است، همچنین مسئولان نظام باید به الزامات خاص انتخابات که رهبر معظم انقلاب بارها روی آن تأکید فرمودند توجه مضاعفی داشته باشند.

لطفی افزود: ۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و سقوط نظام شاهنشاهی در ایران در سال ۵۷ بوده و انقلاب اسلامی ایران مردمی‌ترین انقلاب دنیای معاصر است که حضور گسترده مردمی نه تنها در روزهای حماسه‌ساز آغاز انقلاب رژیم فاسد و وابسته پهلوی را سرنگون ساخت بلکه انقلاب با رهبری پیامبرگونه امام و حمایت مردمی توانست با تدوین قانون اساسی جدید با آرای بیش از ۹۸ درصد نظام نوین جمهوری اسلامی را بنیاد گذارد.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: این توانایی و سرعت عمل را باید در ویژگی‌های نیروی اجتماعی و انقلابی که در آرمان‌های انقلاب، رهبری، حضرت امام و حضور همگانی مردم در صحنه انقلاب جست‌وجو کرد.

به گفته وی، ملت بزرگ و با بصیرت ایران در طول ۳۷ سال عمر انقلاب پشتیبان محکم و وفادار به نظام و انقلاب بوده‌اند و با حضور خود در صحنه‌های مختلف دشمنان را در رسیدن به اهدافشان ناکام گذاشتند.

خطیب جمعه ایلام همچنین با قدردانی از مردم شریف و ولایتمدار استان به خاطر حضور پرشور و حماسی در یوم‌الله ۲۲ بهمن، افزود: مردم ایلام با حضور انقلابی و با بصیرت خود بار دیگر مراتب وفاداری و تبعیت از امام و رهبری و آرمان‌های شهیدان در برابر چشم بدخواهان به نمایش گذاشتند.

نماینده ولی‌فقیه همچنین شورای نگهبان را یکی از ارکان بزرگ انقلاب و نظام اسلامی برشمرد و اضافه کرد: جایگاه این شورا بسیار مقدس، مهم و تأثیرگذار است و مسئولیت سنگینی در حفاظت از اسلامیت نظام و قانون اساسی و جلوگیری از نفوذ عناصر نالایق در بدنه نظام برعهده دارد که اهانت و تضعیف این شورا جایز نیست.