رشت- امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه ارائه آمار غلط به مردم باعث نا امیدی آنها از صداقت مسئولان می شود تاکید کرد: مسئولان از ارائه آمار غیر واقعی به مردم پرهیز کنند.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام یوسف صدیق عربانی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت با اشاره به انتخابات پیش رو و ذکر این نکته که انتخاب کردن و انتخاب شدن امانتی است در دست مردم اظهار کرد: امانتداری از چنان اهمیتی در دین برخوردار است که پیامبر در اهمیت آن فرموده اند، شخصی که امانتدار نیست، دین ندارد.

وی افزود: این فرموده پیامبر اهمیت امانت سپاری و امانتداری در اسلام را کاملا مشخص کرده و انتخابات پیش رو نیز این دو مقوله را به صورت توامان با یکدیگر دارد.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به انواع امانت در اسلام گفت: امانت در دین مبین اسلام به سه دسته امانت خداوند، امانت پیامبر و امانت مردم تقسیم می شود که هر کس در حق هرکدام از این امانات خیانت کند، دین دار نبوده و خاسر است.

حق مردم امانتی سنگین بر دوش منتخبان ملت

حجت الاسلام صدیق عربانی با ذکر حدیثی از پیامبر اسلام (ص) و اشاره به انتخابات پیش رو تصریح کرد: همانطور که پیامبر فرموده اند، هر شخصی امانت را به اهلش نسپارد نیز خائن به امانت محسوب می شود.

وی افزود: با استناد به این جمله رسول خدا می توان به اهمیت انتخاب افراد اصلح برای نگهداری از امانت حق مردم پی برد.

امام جمعه موقت رشت خاطر نشان کرد: در هفتم اسفند کسانی که افراد را با توجه به صلاحیت آنها و توانایی هایشان برای سپردن امانت مردم به آنها مد نظر قرار نگرفته و دوستی ها و فامیلی ها و قرابت های جناحی را برای انتخاب در نظر می گیرند، به گفته پیامبر خائن در امانت هستند.

حجت الاسلام صدیق عربانی همچنین با بیان اینکه نگهداری از حق مردم نیز امانتی سنگین بر عهده افراد انتخاب شده است تاکید کرد: قبول امانت بدون در نظر گرفتن توانایی برای نگهداری از آن نیز خیانت در امانت محسوب شده و وظیفه سنگینی است که بر عهده فرد قرار می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه امانت باید به فرد اصلح سپرده شود تصریح کرد: پذیرفتن امانت مردم که با خون شهدا به دست آمده، وظیفه سنگینی است که هرکسی از عهده اش بر نمی آید.

امام جمعه موقت رشت تاکید کرد: اگر هرکدام از کسانی که برای انتخابات مجلس شورا و خبرگان کاندیدا شده اند فکر می کنند نمی توانند از پس این بار سنگین مسئولیت بر بیایند و در مسیر حق حرکت کنند، به نفعشان است که همین الان کنار بکشند تا افراد اصلح این مهم را به عهده بگیرند.

حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و نا امید شدن دشمن

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار گفت: پرستاران قشر زحمتکشی هستند که باید مورد توجه بیشتر قرار گیرند و همین جا از مسئولان علوم پزشکی از وزیر تا مسئولان استانی تقاضا دارم تا نسبت به فراهم آوردن شرایط مناسب رفاهی برای این سختکوشان بی ادعا، با جدیت بیشتری عمل کنند.

حجت الاسلام صدیق عربانی در ادامه با اشاره به حضور پر شور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن در سراسر کشور اظهار کرد: به رغم تمام تبلیغات منفی دشمن و تلاش برای ناامید کردن ملت از انقلاب و نظام، مردم همیشه در صحنه ایران بار دیگر دشمنان را مایوس کرده و بعد از ۳۷ سال نشان دادند که این مردم همان ملتی هستند که انقلاب را به وجود آوردند.

امام جمعه موقت رشت افزود: مردم به این درک صحیح رسیده اند که دشمن از همان سال ۵۷ تا به امروز اگرچه چهره خود را تغییر داده اما همان دشمن بوده و هیچ چیز عوض نشده است.

وی همچنین با اشاره به شرایط موجود در جامعه خاطر نشان کرد: شرایط نامناسب اقتصادی، بیکاری و مشکلات دیگر در مملکت وجود دارد و کسی هم منکر این قضیه نیست اما آنچه اهمیت دارد، تلاش مسئولان برای رفع این مشکلات است.

ضرورت صداقت در ارائه آمار

حجت الاسلام صدیق عربانی با اشاره به لزوم تسریع در پایان رساندن پروژه های نیمه تمام استانی تاکید کرد: به مسئولان استانی تاکید می کنم که از ارائه آمار غیر واقعی و غلط به مردم به شدت خودداری کنند.

خطیب جمعه رشت تصریح کرد: مردم کارهای مسئولان را رصد کرده و با تیزبینی همه چیز را زیر نظر دارند به همین دلیل نباید با ارائه آمار غیر واقعی آنان را درباره صداقت مسئولان دچار شک کنیم.

وی همچنین با اشاره به انتخابات پیش رو و تاکید رهبر بر حضور پرشور در این انتخابات افزود: همانطور که رهبر هم فرموده اند، حضور پر شور در انتخابات هفتم اسفند خون تازه ای در رگ های انقلاب خواهد دمید و اقتدار نظام را بیش از پیش نشان خواهد داد.

حجت الاسلام صدیق عربانی تاکید کرد: حضور پرشور در انتخابات پیش رو و انتخاب فرد اصلح پایه های نظام را مستحکم کرده و دشمن را از نفوذ در کشور نا امید می کند.

خطیب جمعه رشت همچنین با اشاره به دخالت نظامی عربستان در کشور سوریه تصریح کرد: نیروهای سوری به قدری قدرتمند هستند که خاک سوریه را به گورستان نظامیان سعودی تبدیل می کنند.

وی افزود: عربستان غلام حلقه به گوش آمریکا و اسرائیل بوده که به برادر کشی در کشورهای یمن و سوریه می پردازد و شواهد نشان می دهد که این کشور به آخر خط رسیده و اساس آن دیر یا زود از هم می پاشد.

حجت الاسلام صدیق عربانی با اشاره به تهدیدات عربستان درباره ایران خاطر نشان کرد: ایران در اوج اقتدار بوده و مردم ایران به قدری غیور هستند که عربستان را از گفته خویش پشیمان خواهند کرد.