نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه فرهنگ سازی و آموزش مردم برای اصلاح روش های زندگی باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد گفت:آموزش استفاده از تغذیه سالم و چگونگی حفظ سلامتی به مردم، باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش پرس شیعه ؛ آیت الله غیاث‌الدین طه محمدی بعد از ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی همدان با بیان اینکه پیشگری بهتر از درمان است اظهار داشت: امر سلامت دارای وجوه مختلفی بوده که باید به تمامی ابعاد آن توجه شود.

وی افزود: متاسفانه در حوزه پیشگیری، برنامه مناسبی از سوی نهادهای متولی اجرا نشده به همین دلیل هزینه‌های بخش درمان و تبعات آن برای افراد و جامعه افزایش یافته است.

محمدی گفت: فرهنگسازی و آموزش مردم برای اصلاح روش های زندگی در حوزه های مختلف می‌تواند کمک بسیاری به پزشکان و متولیان امر درمان در کشور کرده و با کاهش هزینه‌ها، جامعه را پویاتر کند.

استاندار همدان نیز در این جلسه با تقدیر از تلاش شبانه روزی پزشکان برای خدمت‌رسانی به بیماران نیازمند اظهار داشت:اهدای عضو علاوه بر اینکه کار نوع دوستانه و خداپسندانه است، سبب التیام خانواده بیمار مرگ مغزی شده و بیمار دریافت کننده عضو نیز می‌شود.

وی افزود: اگر بتوانیم با اهدای عضو هر بیمار مرگ مغزی، جان ۷ تا ۸ انسان را نجات دهیم توانسته‌ایم کار بزرگی را انجام دهیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه مردم همدان بسیار نوع دوست بوده و در کارهای خیر نیز پیشگام هستند خاطرنشان کرد: اگر آموزش و فرهنگ‌سازی لازم و مناسب در حوزه اهدای عضو انجام شود، در این بخش نیز پیشگام می‌شوند.

وی از آمادگی استان برای انجام اقدامات مناسب در این حوزه خبر داد و گفت: مسئولان و نهادهای مربوط تمام تلاش خود را می‌کنند تا فضا را برای ارتقا فرهنگ اهدای عضو در همدان آماده کنند چرا که از نظر ما این ایثارگری جایگاهی کمتر از ایثارگری رزمندگان در ۸ سال دفاع مقدس ندارد.

معاون سیاسی استاندار همدان نیز گفت:سال گذشته که منشور فرهنگی همد ان تدوین شد، در بخشی از آن به مباحثی چون اهدای خون، اهدای عضو نیز پرداخته شد به همین دلیل بسترهای لازم برای محقق شدن چنین اهدافی در استان فراهم شده و به لحاظ ساختاری برای فعالیت در حوزه پیوند عضو آمادگی لازم را داریم.

وی با تاکید بر لزوم تامین محتوا در این حوزه ابراز کرد: با توجه به تخصصی بودن کار انتظار می‌رود محتوای مناسب در اختیار مسئولان قرار گرفته شود تا از ظرفیت موجود در استان برای فرهنگ‌سازی و آماده کردن مردم برای مشارکت در این امر خیر استفاده شود.