آیت الله کعبی آل سعود و آل خلیفه را مانع آزادی قدس و بزرگ ترین عامل در عدم وحدت جهان اسلام برشمرد و تصریح کرد: سقوط آل سعود با تقویت محور مقاومت در یمن زمینه ساز آزادی فلسطین است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رسا، آیت الله عباس کعبی، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا در اهواز، راهپیمایی روز قدس را نشان دهنده زنده بودن آرمان فلسطین و آزادسازی قدس دانست و افزود: قدس به عنوان محور اصلی وحدت امت اسلام مورد توجه رهبر مقاومت اسلامی است.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: آمریکا و صهیونیسم بین الملل از طریق تکفیری ها و راه اندازی جنگ ­ها و فتنه­ های درون امت اسلام تلاش می کنند منابع، امکانات و توانمندی­ های جهان اسلام هدف قرار گیرد و علی رغم کشیده شدن اختلاف به درون مسلمانان اما آرمان فلسطین در روز قدس از سوی کشورهای اسلامی با زبان روزه و مخلصانه در سراسر جهان طنین انداز می شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: متأسفانه بر اثر خیانت کشورهای مرتجع عربی به ویژه آل سعود جایگاه دوست و دشمن تغییر یافته است و رژیم آل سعود و کشورهای هم محور در رویارویی با جمهوری اسلامی و مقاومت هم پیمان استراتژیک رژیم اشغالگر قدس شدند.

آیت الله کعبی به اعلام رابطه رسمی رژیم صهیونیستی و ترکیه در جهت رویارویی با جمهوری اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: راهپیمایی روز قدس به عنوان فریضه دینی و واجب سیاسی اجتماعی در سراسر جهان نشان دهنده زنده بودن آرمان فلسطین و محور وحدت جهان اسلام مطرح بودن آن است.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم در ادامه فلسطین و قدس را مسأله اصلی امت اسلام برشمرد و تصریح کرد: امت اسلام باید از درگیری­ ها و فتنه درونی و انحراف دوری کند؛ نزاع­ ها، خشونت­ ها و بی خانمانی ­ها نتیجه تحقق و اجرایی شدن برنامه های رژیم اشغالگر قدس است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که رژیم صهیونیستی در زمان کنونی بدون حمله نظامی برنده فتنه و نزاع درونی امت اسلام است، ابراز داشت: راه حل رویارویی با این رژیم تقویت محور مقاومت در لبنان، سوریه، یمن، تقویت انقلاب ملت مظلوم بحرین و در نهایت برطرف کردن موانع آزادی قدس است.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در پایان آل سعود و آل خلیفه را موانع آزادی قدس و بزرگ ترین عامل در عدم وحدت جهان اسلام و توجه به آرمان های فلسطین دانست و گفت: تقویت مقاومت یمن مدخلی برای سقوط آل سعود و زمینه ساز آزادی فلسطین در سایه وحدت اسلامی خواهد بود.