کارشناس رسانه ملی با بیان این که دعاکردن در طول سال قضا را تغییر می دهد، گفت: میثاق با امام زمان (عج) و حفظ دستاوردهای شب قدر، از نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد؛ هر چند که تقدیر هر کسی مشخص شده است، اما می توان با دعا، قضا را تغییر داد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام رضا محمدی، کارشناس رسانه ملی سحر بیست و سوم ماه مبارک رمضان در شبستان امام خمینی (ره) حرم حضرت فاطمه معصومه(س) خاطرنشان کرد: فضیلت روز قدر هم مانند شب قدر است؛ شب قدر ۲۴ ساعت بوده و یعنی شبانه روز قدر است؛ برای این که انسان بهره ببرد، وقت زیاد لازم نیست، بلکه کافی است که انسان خالصانه از خدا بخواهد.

کارشناس رسانه ملی با بیان این که بایستی به دنبال حفظ اعمال خوبمان باشیم، اظهار داشت: هر کس سرمایه ای داشته باشد، دزدها و رهزن ها به دنبال او به راه می افتند و به دنبال سرقت سرمایه او هستند و حفظ آن سخت است؛ باید مواظب باشیم شیاطین در پی از بین بردن عباداتمان به خصوص اعمالمان در شب قدر هستند؛ باید به دنبال حفظ حسنات پرونده اعمال مان باشیم.

امام زمان ناظر بر اعمال و رفتار مردم هستند/باید با اسلامی زیستن امام زمان را یاری کنیم

این کارشناس دینی به ضرورت توجه به حضور امام زمان(عج) در تمامی لحظات زندگی تصریح کرد: محور شب قدر امام زمان(عج) است؛ آن حضرت شاهد بر اعمال ما است و باید در تمامی اوقات به ویژه این شب و روز به یاد آن حضرت باشیم.

وی با بیان این که باید با اسلامی زیستن مان امام زمان را یاری کنیم، گفت: امام زمان می خواهد که ایمان، عمل و اخلاق ما خوب باشد؛ به این صورت که هر گاه اعمال ما خدمت آن حضرت می رسد، سبب خوشحالی آن حضرت شود؛ مهم ترین کار در این شبانه روز، بستن پیمان با امام زمان(عج) است که در حد توان خود تلاش کنیم و دل آن حضرت را ناراحت نکنیم و با اسلامی زیستن و حرکت کردنمان آن حضرت را یاری کنیم.

حجت الاسلام رضا محمدی با اشاره به این که اعمال انسان در طول سال تغییر دهنده مقدرات او است، خاطرنشان کرد: مقدرات یک ساله انسان در این شبانه روز قدر رقم می خورد؛ اما این مسأله به این معنا نیست که پرونده اعمال در شب قدر بسته شده است، بلکه می توان با دعا کردن در طول سال، توسل به اهل بیت(ع)، صدقه دادن، توکل به خدا، احسان و نیکی آن را تغییر داد و با اینها می توان بر بودجه بسته شده متممی اضافه کرد.

دعاکردن در طول سال قضا را تغییر می دهد

حجت الاسلام محمدی خاطرنشان کرد: شب قدر مثل باران است و اگر به گلستان ببارد، فضای دل افزایی به وجود می آورد؛ شب قدر مثل قرآن بوده و برای کسانی قدر است که قدر آن را بدانند و برای کسانی که این شب را به غفلت گذرانده باشند، «خَیْرٌ مِنْ أَلْفِ شَهْرٍ» نیست.

کارشناس رسانه ملی در پایان درباره اهمیت ناامید نبودن از رحمت خدا تصریح کرد: اگر توفیفات کمی در شب قدر داشته ایم، گمان نکنیم که در رحمت خدا بسته شده است، هر چند که تقدیر هر کسی مشخص شده است، اما می توان با دعا، قضا را تغییر داد و به نفع خود عوض کنیم.