حجت الاسلام فرحزاد به ضرورت رعایت تقوای الهی در تمام شئونات زندگی تأکید کرد و گفت: ماه رمضان بهترین فرصتی است که ملکه تقوا در انسان ایجاد شود و انسان به تقوای دائمی دست باید.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام حبیب الله فرحزاد، استاد اخلاق حوزه علمیه قم، ظهر امروز، در جمع نمازگزاران مسجد اعظم قم، به ضرورت رعایت تقوای الهی در تمام شئونات زندگی تاکید کرد و گفت: پرهیز از گناهان و رعایت تقوای الهی سبب افزایش رزق و روزی در زندگی می‌شود.

حجت الاسلام فرحزاد بیان کرد: در روایتی از ائمه اطهار(ع) آمده است که مردم به انجام گناهان جدید روی بیاورند، خداوند مردم را به بیماریهای جدید مبتلا می‌کند.

وی با بیان این که رشد علم و فناوری سبب کاهش بیماری‌ها و مشکلات مردم نشده است، ابراز کرد: برخی از کشورهای غربی برای این که داروی جدیدی را آزمایش کنند، این داورها را به کشورهای جهان اسلام صادر کرده‌اند تا نتیجه آن را مشاهده کنند و این مسأله سبب افزایش بیمارها در این کشورها شده است.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم مهمترین راهکار دستیابی آرامش در زندگی را پرهیز از گناهان و رعایت تقوای الهی دانست و بیان کرد: اگر در فرهنگ عمومی مردم ابایی از انجام گناهان ندارند، مناسب است که مؤمنان به گونه فردی تقوای الهی را رعایت کنند تا آثار و نتایج ان را در زندگی مشاهده کنند.

حجت الاسلام فرحزاد با بیان این که حضرت امام خمینی (ره) آرامش و آسایش آدمی را در گرو زهد و رعایت تقوای الهی می‌دانست، ابراز کرد: حضرت امام خمینی(ره) به جهت انجام وظیفه الهی خویش با رژیم ستم‌شاهی، آمریکا و غرب مبارزه کرد و رهبری جهان اسلام را برعهده داشت، اما ایشان با وجود تمام دغدغه‌های سیاسی و اجتماعی همواره در زندگی آرامش و سکون داشته است.

حجت الاسلام فرحزاد اظهار کرد: ثروت‌اندوزی و گرایش به دنیا سبب به وجود آمدن آسایش در زندگی نمی‌شود، بلکه پرهیزکاری و درستکاری سبب کسب آرامش در زندگی می‌شود.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم رسیدن به قرب الهی را یکی از دلائل وجوب روزه‌داری بیان کرد و افزود: ماه رمضان بهترین فرصتی است که ملکه تقوا در انسان ایجاد شود و انسان به تقوای دائمی دست باید.