زنجان-امام جمعه قیدار گفت: ملت ایران با خلق حماسه ماندگار دیگری در ۲۲ بهمن تمام معادلات و تحلیل های رسانه‌های معاند نظام جمهوری اسلامی ایران را به هم ریختند.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام علی طالبی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر قیدار افزود: جبهه استکبار در راس آن آمریکایی ها بر این باور بودند که برجام منجر به از بین رفتن روحیه انقلابی‌گری در ایران و به تعبیر آنان تغییر مسیر در ایران خواهد شد.

وی افزود: تضعیف روحیه انقلابی‌ ملت ایران ،قبول برتری و ابرقدرتی آمریکا و کنار آمدن با استکبار یکی از آمال و اهدافی است که غرب به رهبری آمریکا از برجام انتظار دارد و آن را به صراحت به زبان می آورند.

وی ادامه داد: مردم ایران با فریادهای کوبنده «مرگ بر امریکا، مرگ بر اسرائیل» پاسخ دندان شکنی به آمریکا دادند و نشان دادند که همچون ۳۷ سال گذشته مثل کوه در صحنه حاضرند و از آرمان های انقلاب عقب نشینی نکرده است.

حجت الاسلام طاهری افزود: ایران با خلق حماسه ماندگار دیگری باز تمام معادلات و تحلیل های رسانه‌های معاند نظام جمهوری اسلامی ایران را به هم ریختند و مشت کوبنده ای بر دهان یاوه گویان و دشمنان انقلاب اسلامی زند.

امام جمعه قیدار افزود: مردم بعد از ۳۷ سال از انقلاب اسلامی، ثابت کردند که به نظام و رهبر معظم انقلاب اسلامی وفادار بوده و در برابر تهدیدات دشمنان هراسی ندارند.

حجت الاسلام طالبی با بیان اینکه هر مانور و راهپیمایی که کفّار را عصبانی کند، عمل صالح است افزود: درود و سلام خدا بر این همه شور و شعور مردم،درود و سلام خدا بر اخلاص و ایمان، بر وحدت و انسجامتان، درود و سلام بر غیرت و این همه قدرشناسی و بصیرت شما مردم که باز هم با لحظه‌شناسی و دشمن شناسی و اقدام به موقع نقشه‌ها و ترفندهای شوم دشمنان انقلاب را نقش بر آب کردید و دشمن را از خود خشمگین ساختید.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب ۲۲ بهمن و انتخابات را دو عید انقلاب اسلامی خوانند افزود: در مورد حضور مردم در ۲۲ بهمن پیش بین کردند که حضور مردم در راهپیمائی ۲۲ بهمن چشمگیر و دشمن‌شکن و مأیوس‌کننده بدخواهان خواهد بود و الحمدلله این پیش بینی معظم له مثل همیشه تحقق یافت.

امام جمعه خدابنده گفت: از حضور حماسی مردم شهرستان خدابنده در راهپیمایی دشمن‌شکن یوم‌الله ۲۲ بهمن که تجلی بصیرت و نمایش وحدت و اتحاد و اقتدار ملی بود تقدیر و تشکر می کنم.

حجت الاسلام طالبی در ادامه با اشاره به صدور حکم تاریخی حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر ارتداد سلمان رشدی افزود: فتوای تاریخی بنیانگذار انقلاب اسلامی به عنوان رهبر مسلمانان جهان دیوار امنیت را بر سر سلمان رشدی و ناشران کتاب او خراب کرد زندگی را بر آن ها تلخ کرد.

امام جمعه قیدار یادآور شد: امام در ۲۵ بهمن ۶۷ فتوای تاریخی خود را درباره نویسنده این کتاب را همانند سوره مبارکه برائت بدون ذکر بسم الله صادر فرمودند:«انا لله و انا الیه راجعون به اطلاع مسلمانان غیور سراسر جهان می‌رسانم مؤلف کتاب «آیات شیطانی‌« که علیه اسلام و پیامبر و قرآن، تنظیم ، چاپ و منتشر شده است، همچنین ناشرین مطلع از محتوای آن، محکوم به اعدام می‌باشند. از مسلمانان غیور می‌خواهم تا در هر نقطه که آنان را یافتند، سریعاً آنها را اعدام نمایند تا دیگر کسی جرأت نکند به مقدسات مسلمین توهین نماید و هر کس که در این راه کشته شود، شهید است انشاء الله. ضمناَ اگر کسی دسترسی به مؤلف کتاب دارد ولی خود قدرت اعدام او را ندارد، او را به مردم معرفی نماید تا به جزای اعمالش برسد».

حجت الاسلام طالبی افزود: فتوای تاریخی امام در تمام جهان موجی از بیداری را در مسلمانان ایجاد کرد و موجی توفنده از امت مسلمان در مصاف با کفر پدید آمد. سلمان رشدی از لحظه صدور حکم، مخفی شد و حفاظت وی برای غرب هزینه‌های کلان داشته است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۲۶ سال از فتوای تاریخی خمینی کبیر درباره مهدورالدم بودن سامان رشدی می‌گذرد و هنوز این فتوا مانند تیری که از چله کمان رها شده باشد در حرکت است و نهایتاً انشاءالله در قلب شوم او خواهد نشست.

امام جمعه قیدار افزود: تلاشهای زیادی در این مدت برای به فراموشی سپردن این فتوای تاریخی انجام پذیرفته ولی راه به جایی نبرده و سلمان رشدی همچنان زندگی کابوس‌وار دارد.

حجت الاسلام طالبی با اشاره به ولادت حضرت زینب‌کبری(س) (۵ ه.ق) روز پرستار و بهورز ۲۵ بهمن افزود: زن امروز تا در عین حضور در عرصه‌های مختلف اجتماعی و سیاسی، پاکدامنی او آلوده نشود،از حضرت زینب(س) باید پیروی کند. و آن حضرت الگو خود قرار دهد.

وی ادامه داد: روز ولادت با سعادت حضرت زینب کبری و روز پرستار به همه مردم و تمامی پرستاران زحمت کش و همچنین پرستاران گمنام که همان همسران جانبازان هستند تبریک می گوییم.

امام جمعه قیدار در ادامه با اشاره برنامه های دین اسلام در خصوص خانواده گفت: خداوند متعال زن و مرد را طوری خلق کرده نیازهای جسمی و روحی هر یک، بدون دیگری به‌طور کامل بر آورده نمی‌شود و تکامل روحی و دینی هر یک بدون دیگری ممکن نیست. و این تکامل به یکدگر ممکن نیست مگر در سایه رعایت حقوق یکدیگر. به همین خاطر دین اسلام برای هر یک از زن و شوهر حقوقی در نظر گرفته و در مقابل این حقوق وظایفی را نیز برای آنان تعیین کرده است؛ چرا که خداوند هر جا حقی در نظر گرفته، تکلیفی را هم مقرّر نموده است.

حجت الاسلام طالبی افزود: بسیاری از مشکلات خانوادگی و طلاق ها به خاطر عدم آگاهى همسران نسبت به حقوق یکدیگر و عدم رعایت اصول اخلاقى در خانواده است. اگر زن ها و مردها به حقوق متقابل هم آشنا باشند و به آن حقوق پایبند باشند مشکلات، بسیار کمتر مى شود