۲۳ عنوان کتاب در موضوعات زن و خانواده، روان شناسی، ادبیات، مهدویت، فلسفه و کلام، معارف قرآنی، سیره اهل بیت (ع)، احکام و چند موضوع دیگر از سوی نشر هاجر در نمایشگاه کتاب امسال عرضه شده است.

به گزارش پرس شیعه، همزمان با گشایش سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران؛ مرکز نشر هاجر، ۲۳ عنوان کتاب در موضوعات زن و خانواده، روان شناسی، ادبیات، مهدویت، فلسفه و کلام، معارف قرآنی، سیره اهل بیت (ع)، احکام و چندین موضوع دیگر چاپ و روانه بازار کرده است.

بر این اساس؛ از آثار ارزشمندی که در این نمایشگاه برای اولین بار ارائه می‌گردد می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

* فرهنگنامه فاطمی علیه السلام

این فرهنگنامه در ۷ جلد چاپ شده است که با بهره گیری از ۱۵۰۰ منبع فریقین، تمام ابعاد زندگی حضرت فاطمه (سلام الله علیها) را در دو بخش منظومه زندگی و رفتار فاطمی (شامل سیره عبادی و قرآنی، علمی، فرهنگی و هنری، سیره اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و…) و مجموعه گفتار و سخنان (تحلیل محتوا و شرحِ خطبه‌ها، دعاها، وصایا، زیارات و تعقیبات، اشعار و…)، بررسی نموده است. و در نهایت شخصیت ایشان از منظر علما و اندیشمندان اهل سنت، خواص، مستشرقین و غربیان پی گرفته شده است.

این فرهنگنامه حاصل تلاش ۷ ساله مرکز نشر هاجر است.

* چگونه سخنرانی کنیم

همه ما انسان‌ها دوست داریم خوب صحبت کنیم و فن بیان خوبی داشته باشیم تا از آن به عنوان ابزاری مفید جهت رشد و موفقیت و رسیدن به اهدافمان بهره ببریم. سخنران شدن، به دست آوردن فن بیان و خوب صحبت کردن، مهارتی اکتسابی است و هر کس بخواهد این مهارت را در خودش تقویت کند و خود را مجهز به این سلاح پر قدرت بکند می‌تواند با یادگیری دانش این مهارت و تمرین درست و اصولی در این زمینه مهارت خود را افزایش دهد.

این کتاب موارد مهم در ارائه یک سخنرانی مؤثر را به شما ارائه می‌دهد.

* مهارت‌های زندگی

بسیاری از انسان‌ها در برخورد با مسائل مختلف زندگی فاقد توانایی لازم و مهارت‌های مقابله با آن هستند و به همین سبب در مواجهه با مسائل و مشکلات زندگی روزمره و مقتضیات آن، آسیب پذیرند. در هر مرحله زندگی برای بهتر زیستن به مهارت‌هایی نیاز داریم. این کتاب مهارت‌های لازم را به طور جامعی گردآوری نموده است.

* عرفان نظری

عرفان و مباحث مرتبط با آن از مهمترین حوزه‌های فکری اسلام است. این نوشتار یک دوره عرفان اسلامی با گرایش عرفان نظری است و علاوه بر مباحث کلی عرفان نظری از جمله وحدت شخصی وجود، انسان کامل، ولایت و… به کلیات این بحث، همچون تعریف، روش، ضرورت و تاریخ عرفان، عرفای نامدار و… پرداخته است.

* حضور فعال و پرثمر مرکز نشر هاجر در نمایشگاه کتاب

با عنایت به استقبال گسترده اقشار مختلف مردم از برگزاری مسابقات فرهنگی و دینی جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی توسط این مرکز، در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب طی سال‌های گذشته، امسال نیز اقدام به برگزاری مسابقه کتابخوانی با جوایز ارزنده (روزانه به ۳ نفر از شرکت کنندگان هر یک به مبلغ یک میلیون ریال) نموده است؛

علاقه مندان جهت شرکت در این مسابقه می‌توانند از طُرق زیر اقدام نمایند:

الف) رادیویی: با همکاری رادیو معارف از روز شنبه ۷ تا جمعه ۱۳ اردیبهشت – ساعت ۳۰/۱۶ الی ۵۰/۱۶ در برنامه صدای کتاب.

ب) حضوری: مراجعه به غرفه مرکز نشر هاجر در نمایشگاه بین اللملی کتاب تهران تهیه کتاب و سوالات مسابقه.

ج) اینترنتی: مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی مرکز نشر هاجر به آدرس www.Hajarpub.ir و دریافت فایل کتاب و سوالات مسابقه.

همچنین از عموم علاقمندان به کتاب و کتابخوانی دعوت می‌شود از غرفه مرکز نشر هاجر در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بازدید نمایند.

آدرس غرفه مرکز نشر هاجر در نمایشگاه کتاب: سالن ناشران عمومی – راهرو ۱۱ – غرفه ۷