۲۳ عنوان کتاب در موضوعات زن و خانواده، روان شناسی، ادبیات، مهدویت، فلسفه و کلام، معارف قرآنی، سیره اهل بیت (ع)، احکام و چند موضوع دیگر از سوی نشر هاجر در نمایشگاه کتاب امسال عرضه شده است.

به گزارش شیعه پرس، همزمان با گشایش سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران؛ مرکز نشر هاجر، ۲۳ عنوان کتاب در موضوعات زن و خانواده، روان شناسی، ادبیات، مهدویت، فلسفه و کلام، معارف قرآنی، سیره اهل بیت (ع)، احکام و چندین موضوع دیگر چاپ و روانه بازار کرده است.

بر این اساس؛ از آثار ارزشمندی که در این نمایشگاه برای اولین بار ارائه می‌گردد می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

* فرهنگنامه فاطمی علیه السلام

این فرهنگنامه در ۷ جلد چاپ شده است که با بهره گیری از ۱۵۰۰ منبع فریقین، تمام ابعاد زندگی حضرت فاطمه (سلام الله علیها) را در دو بخش منظومه زندگی و رفتار فاطمی (شامل سیره عبادی و قرآنی، علمی، فرهنگی و هنری، سیره اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و…) و مجموعه گفتار و سخنان (تحلیل محتوا و شرحِ خطبه‌ها، دعاها، وصایا، زیارات و تعقیبات، اشعار و…)، بررسی نموده است. و در نهایت شخصیت ایشان از منظر علما و اندیشمندان اهل سنت، خواص، مستشرقین و غربیان پی گرفته شده است.

این فرهنگنامه حاصل تلاش ۷ ساله مرکز نشر هاجر است.

* چگونه سخنرانی کنیم

همه ما انسان‌ها دوست داریم خوب صحبت کنیم و فن بیان خوبی داشته باشیم تا از آن به عنوان ابزاری مفید جهت رشد و موفقیت و رسیدن به اهدافمان بهره ببریم. سخنران شدن، به دست آوردن فن بیان و خوب صحبت کردن، مهارتی اکتسابی است و هر کس بخواهد این مهارت را در خودش تقویت کند و خود را مجهز به این سلاح پر قدرت بکند می‌تواند با یادگیری دانش این مهارت و تمرین درست و اصولی در این زمینه مهارت خود را افزایش دهد.

این کتاب موارد مهم در ارائه یک سخنرانی مؤثر را به شما ارائه می‌دهد.

بیشتر بخوانید.....
همایش نقد زبان‌شناختی ترجمه های معاصر فارسی قرآن برگزار می شود

* مهارت‌های زندگی

بسیاری از انسان‌ها در برخورد با مسائل مختلف زندگی فاقد توانایی لازم و مهارت‌های مقابله با آن هستند و به همین سبب در مواجهه با مسائل و مشکلات زندگی روزمره و مقتضیات آن، آسیب پذیرند. در هر مرحله زندگی برای بهتر زیستن به مهارت‌هایی نیاز داریم. این کتاب مهارت‌های لازم را به طور جامعی گردآوری نموده است.

* عرفان نظری

عرفان و مباحث مرتبط با آن از مهمترین حوزه‌های فکری اسلام است. این نوشتار یک دوره عرفان اسلامی با گرایش عرفان نظری است و علاوه بر مباحث کلی عرفان نظری از جمله وحدت شخصی وجود، انسان کامل، ولایت و… به کلیات این بحث، همچون تعریف، روش، ضرورت و تاریخ عرفان، عرفای نامدار و… پرداخته است.

* حضور فعال و پرثمر مرکز نشر هاجر در نمایشگاه کتاب

با عنایت به استقبال گسترده اقشار مختلف مردم از برگزاری مسابقات فرهنگی و دینی جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی توسط این مرکز، در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب طی سال‌های گذشته، امسال نیز اقدام به برگزاری مسابقه کتابخوانی با جوایز ارزنده (روزانه به ۳ نفر از شرکت کنندگان هر یک به مبلغ یک میلیون ریال) نموده است؛

علاقه مندان جهت شرکت در این مسابقه می‌توانند از طُرق زیر اقدام نمایند:

الف) رادیویی: با همکاری رادیو معارف از روز شنبه ۷ تا جمعه ۱۳ اردیبهشت – ساعت ۳۰/۱۶ الی ۵۰/۱۶ در برنامه صدای کتاب.

ب) حضوری: مراجعه به غرفه مرکز نشر هاجر در نمایشگاه بین اللملی کتاب تهران تهیه کتاب و سوالات مسابقه.

ج) اینترنتی: مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی مرکز نشر هاجر به آدرس www.Hajarpub.ir و دریافت فایل کتاب و سوالات مسابقه.

همچنین از عموم علاقمندان به کتاب و کتابخوانی دعوت می‌شود از غرفه مرکز نشر هاجر در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بازدید نمایند.

آدرس غرفه مرکز نشر هاجر در نمایشگاه کتاب: سالن ناشران عمومی – راهرو ۱۱ – غرفه ۷