قم – امام جمعه قم گفت: گفتمان انقلاب اسلامی را نباید تغییر داد و تغییر آن از سوی هر شخصی که باشد پذیرفتنی نیست.

به گزارش پرس شیعه، آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به حضور میلیونی مردم ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن، گفت: ملت ایران بار دیگر در سراسر کشور و همچنین در شهر مقدس قم افتخار آفریدند.

وی ادامه داد: ملت ایران امروز بیش از ۵۰ سال است که در خدمت انقلاب و اسلام هستند و هر سال نیز بر شکوه و اقتدار و حضور ملت در عرصه‌های مختلف ملی و مذهبی بیشتر شده که این امر قابل درک نیست و دست الهی، این جریان را به پیش می‌برد.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه ابراز داشت: وظیفه داریم از همه اقشار مردمی که در نقاط مختلف کشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور داشتند قدردانی کنیم چرا که همه آن‌ها خالصانه برای دفاع از کشور به صحنه آمدند.

انوار اسلامی از قم به همه عالم در حال گسترش است

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه انقلاب اسلامی تاکنون چهار مرحله حساس را پست سر گذاشته است، افزود: از سال ۴۲ هسته‌های اولیه انقلاب پایه‌ریزی شد تا این مرحله وارد مرحله دوم انقلاب در سال ۵۷ شود و درخت انقلاب در ۲۲ بهمن به ثمر بنشیند.

آیت الله اعرافی افزود: در ابتدای پیروزی انقلاب باید ارکان مهم نظام اسلامی پایه‌ریزی می‌شد و بعد از آن دوره طولانی برای تثبیت کشور و نظام اسلامی سپری شد و در این مدت دشمنان تلاش کردند و در سال‌های دفاع مقدس و همچنین توطئه‌های مختلفی که علیه ملت بکار بردند انقلاب اسلامی را زمین‌گیر کنند.

وی تصریح کرد: پایه‌های انقلاب اسلامی و ثمره ۲۲ بهمن در همه عالم تجلی یافته و این تجلی در جهان و منطقه متوقف نخواهد شد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اضافه کرد: امروز در جای جای عالم و در کشورهای مختلف عاشقان ولایت امامت صف به صف در حال پیشرفت هستند و انوار اسلامی از قم به همه عالم در حال گسترش است.

وی با بیان اینکه حرکت توفنده و رو به پیش انقلاب اسلامی نیازمند حمایت و مراقبت است، افزود: امروز دشمنان توطئه‌های بسیاری را بر سر ملت قرار می‌دهند. عده‌ای به دنبال تطهیر چهره رژیم طاغوت و عده‌ای نیز مغرضانه تلاش می‌کنند گناه جهان استکبار را بشویند و برخی‌ها نیز به دنبال آن هستند تا گفتمان انقلاب اسلامی را زیر سئوال ببرند.

آیت الله اعرافی تصریح کرد: گفتمان انقلاب اسلامی را نباید تغییر داد و تغییر آن از سوی هر کسی که باشد پذیرفتنی نیست.

انتخابات نباید دچار فتنه‌انگیزی و شبهه افکنی شود

وی با بیان اینکه تضعیف ولایت فقیه و پایه‌های وحدت کشور از دیگر کارهای دشمنان است گفت: ما امروز انتخابات خبرگان رهبری را پیش رو داریم که حضور باشکوه مردم در صحنه تقویت کننده جایگاه رهبری است و به فرموده مقام معظم رهبری حضور در انتخابات بیعتی مجدد با رسوال الله(ص) است.

امام جمعه قم افزود: انتخابات ایران مظهر اقتدار ملت و افزایش قدرت و عظمت کشور است که نباید دچار فتنه‌انگیزی و شبهه افکنی شود.

وی در ادامه اظهار داشت: باید مبانی انتخابات را پذیرفت و با مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح بار دیگر شاهد درخشش انوار انقلاب اسلامی در عرصه انتخابات در دنیا باشیم.

حضرت زینب(س) الگویی برای همه بانوان مسلمان است

آیت الله اعرافی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک فرارسیدن میلاد حضرت زینب کبری(س) اظهار داشت: در شخصیت و عظمت این بانوی اسلام همین کافی است که در سخت‌ترین لحظات در کربلا، واقعه عاشورا را مدیریت کرده و پیام آن را به دنیا منتشر کردند.

وی افزود: حضرت زینب کبری(س) الگویی برای همه بانوان مسلمان است و امروز زنان ایرانی نیز باید به این الگوی بزرگ منطق، علم و عفاف افتخار کنند.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه با تبریک روز پرستار به همه پرستاران نیز افزود: تلاش‌های جامعه پرستاری در عرصه بهداشت و درمان را ارج می‌نهیم.