پزشکی تونسی به نام فتحی بیوض که برای آزاد کردن پسر داعشی خود از زندانی در ترکیه به شهر استانبول سفر کرده بود، در حمله تروریستی اخیر این شهر کشته شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روسیا الیوم، “فیصل بن مصطفی” مدیر کل امور کنسولی وزارت امور خارجه تونس به رسانه ها گفت: پسر فتحی بیوض به عراق رفته بود و از آنجا به سوریه رفت تا به صفوف داعش بپیوندد و هم اکنون در ترکیه زندانی است.
فیصل خاطرنشان کرد: ما به خوبی نمی دانیم که پسر فتحی چه جرمی در ترکیه مرتکب شده است، و کنسولگری تونس در استانبول از دسامبر ۲۰۱۵ تاکنون با خانواده بیوض در تماس و ارتباط است .
رسانه های تونسی اعلام می کنند که فتحی بیوض رئیس بخش کودکان بیمارستان نظامی شهر تونس (پایتخت تونس) و یکی از افسران ارشد ارتش این کشور بود و چند هفته پیش برای آزاد کردن پسرش راهی ترکیه شده بود.
رادیو خصوصی موزائیک اف ام به نقل از منبعی در وزارت امور خارجه تونس گزارش داد : پسر فتحی به صفوف داعش در سوریه پیوسته بود و به محض ورود به خاک ترکیه بازداشت شد و فتحی روز سه شنبه برای استقبال از همسرش که برای دیدن پسرش راهی ترکیه شده بود، به فرودگاه شهر استانبول رفته بود، که در حمله تروریستی این شهر کشته شد.
بلحسن الوسلاتی سخنگوی وزارت دفاع تونس نیز به خبرگزاری فرانسه گفت که فتحی بیوض به دلایل خاصی راهی ترکیه شده بود .
الوسلاتی اطلاعات بیشتری ارائه نکرد.